Intermarche Drawsko


Film - Uczniowie Andersa tańczą Harlem Shake na konkurs

  • Napisane przez  Beata Miszewska - Kozłowska
Film - Uczniowie Andersa tańczą Harlem Shake na konkurs

Uczniowie klasy III b LO zdobyli wyróżnienie w II edycji Konkursu Filmowego „Stąd jesteśmy” organizowanego przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie, w ramach projektu  Pomorze Zachodnie – TO MY. Młodzież nagrała harlem shake’a (30. sekundowy film do podkładu muzycznego z gatunku trap’n bass), w którym zaprezentowała plażowe klimaty Pojezierza Drawskiego i zachęcała do odwiedzania naszego uroczego regionu. 

Celem konkursu było pogłębianie wiedzy o życiu lokalnym, wzmacnianie patriotyzmu lokalnego i popularyzowanie walorów kulturowych województwa zachodniopomorskiego. Nagrodę w postaci talonu na zakup książki odebrała Ewa Gałka, gospodarz klasy, uczennica, która zajmowała się reżyserią i montażem filmu, natomiast opiekun realizacji projektu, wychowawczyni Beata Miszewska - Kozłowska otrzymała podziękowanie za przygotowanie uczniów do konkursu.  Na konkurs wpłynęło 28 filmów, spośród których autorzy pięciu otrzymali nagrody. Nagradzanie laureatów i prezentacja ich filmów były poprzedzone konferencją dla nauczycieli województwa pt. Nowoczesne technologie w promocji szkoły i regionu, na której prelegenci - dr Monika Kaczmarek – Śliwińska z Politechniki Koszalińskiej i Marcin Napierała z Telewizji Kablowej MAX w Koszalinie przekonywali nauczycieli do promowania placówek oświatowych i regionu za pomocą filmów oraz mediów społecznościowych.

Wręczenie nagród laureatom miało miejsce 31 maja 2014 r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie. Honorowy patronat nad projektem sprawował Andrzej Jakubowski, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Należy przypomnieć, że w roku ubiegłym Ada Brożek z tejże klasy zdobyła I miejsce w Konkursie Fotograficznym, w I edycji projektu. 

 

Dodatkowe informacje

  • Film:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto