Intermarche Drawsko


„Wigilia Pani Skurcz” - spektakl dla dzieci na ferie w Drawsku Pomorskim

  • Napisane przez  DSI
„Wigilia Pani Skurcz” - spektakl dla dzieci na ferie w Drawsku Pomorskim

„Wigilia Pani Skurcz” Tomasza Ogonowskiego, inspirowana jednym z najsłynniejszych dzieł Karola Dickensa to historia uniwersalna. Dlatego autor zdecydował się na umieszczenie jej we współczesnym Koszalinie. Z kolei Scrooge’m, czyli człowiekiem, który w pogoni za pieniądzem utracił niemal to co w życiu najważniejsze: rodzinę i przyjaciół uczynił kobietę – tytułową Panią Skurcz. To kobieta interesu, współczesna bizneswoman, która w trakcie spektaklu, na oczach młodego widza przejdzie wewnętrzną metamorfozę: z kochającego pieniądze człowieka stanie się w osobą kochającą innych ludzi.

Dydaktyczne przesłanie jest więc jasne dla najmłodszych. Ogromnym atutem spektaklu jest jego strona wizualno – muzyczna. Wyjątkowe i niecodzienne scenografię i kostiumy przygotowała znana już najmłodszym widzom BTD Beata Jasionek. Z kolei autorem muzyki jest wybitnie utalentowany koszaliński kompozytor Maciej Osada – Sobczyński.

Na dwa przedstawienia już 18 lutego 2020 zaprasza Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim. Spektakle zaplanowano na godziny 12. i 14. w Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego.

 

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto