Dopiero co zmieniono prawo, a nasi policjanci już przyłapali kierowcę z cofniętym licznikiem

  • Napisane przez  Karolina Żych
Dopiero co zmieniono prawo, a nasi policjanci już przyłapali kierowcę z cofniętym licznikiem

Policjanci z całego powiatu drawskiego zgodnie z nowelizacją przepisów od 1 stycznia sprawdzają stan licznika we wszystkich kontrolowanych samochodach. Zebrane dane przesyłane są przez funkcjonariuszy do Centralnej Ewidencji Pojazdów. Podczas jednej z kontroli drogowych policjanci ujawnili cofnięty licznik.

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pom. zatrzymali do kontroli drogowej w jednej z czaplineckich wiosek pojazd marki Opel Combo. W wyniku sprawdzenia okazało się, że 38 – letni mężczyzna miał zatrzymany elektronicznie dowód rejestracyjny swojego pojazdu z uwagi na usterki techniczne. Korzystając z nowych obowiązków jakie nakłada na policjantów znowelizowany Kodeks Karny, funkcjonariusze sprawdzili także licznik kontrolowanego samochodu, w wyniku czego okazało się, że pojazd ten miał cofnięty drogomierz.

W związku z ujawnionymi nieprawidłowościami policjanci, pod nadzorem prokuratury, przeprowadzą postępowanie w celu wyjaśnienia, czy doszło do popełnienia przestępstwa z art. 306a Kodeksu Karnego. Zgodnie ze zmianami przepisów, cofanie liczników w samochodach, czy motocyklach stało się przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto