Czy warto kupować węgiel workowany?

  • Napisane przez  Artykuł zewnętrzny
Czy warto kupować węgiel workowany?

Zakup węgla na sezon grzewczy zmienił się na przestrzeni lat. Choć niektórzy wciąż kojarzą dostawę opału z samochodem transportowym i zrzuceniem przez kierowcę zamówionej ilości na podwórko, dziś można zdecydować się na wygodniejszą alternatywę. Właściciel lub administrator nieruchomości nie musi już samodzielnie przerzucać wszystkiego do kotłowni przez niewielkie okienko i przy pomocy łopaty. To na szczęście już przeszłość, a dowodem na to jest węgiel workowany, zamawiany i dostarczany w workach o określonej wadze.

Węgiel w workach - zachowaj lepsze parametry opału

Porównując węgiel dostarczany i składowany luzem z wysokiej jakości produktem workowanym, np. miałem https://najlepszyekogroszek.pl/mial-premium, należy zwrócić uwagę na najważniejsze parametry decydujące o efektywności opału. Materiał składowany luzem, nadmiernie suchy, często wręcz przesuszony, wcale nie jest dobrym surowcem opałowym i często podlega degradacji. Produkt nieodpowiednio składowany i przechowywany na powietrzu wietrzeje, przez co traci kaloryczność. Bezpośrednio przekłada się to więc na spadek jego wartości opałowej - musimy w konsekwencji spalić więcej surowca.

Wygoda rozładunku i podczas użytkowania

Węgiel dostarczany w workach to nie tylko lepsze parametry, które przekładają się bezpośrednio na niższe koszty eksploatacji. To także ogromna wygoda. Nie musimy ładować węgla na taczkę, przewozić i przerzucać łopatą do - bardzo często - małego, wąskiego otworu prowadzącego do piwnicy. Węgiel workowany dostarczany jest na wygodnych paletach. Wystarczy więc przy użyciu prostego wózka paletowego przetransportować ładunek w dogodne miejsca. Cała czynność zajmie maksymalnie kilka/kilkanaście minut. Jeśli chcemy przenosić lub przewozić worki pojedynczo, również nie będzie to problemem - jeden worek to 25 kg węgla, natomiast cała paleta to 20 worków. Można więc powiedzieć, że większość osób bez problemu poradzi sobie z takim ciężarem.

Jak węgiel workowany przekłada się na komfort palenia w piecu? Załadunek lub uzupełnienie trwa zaledwie chwilę. Wystarczy rozciąć worek i jego zawartość wsypać do pieca, kotła lub podajnika. Węgiel workowany sprzyja też zachowaniu porządku w pomieszczeniu, ponieważ nie leży luzem w kotłowni. Dzięki temu nie roznosimy węgla czy sadzy po pozostałych częściach nieruchomości, a samo pomieszczenie nie jest tak mocno zapylone. Dzięki temu mamy o wiele mniej sprzątania, gdy sezon grzewczy dobiegnie końca.

Węgiel workowany wybieraj u sprawdzonych dostawców

Niezależnie, czy korzystasz z kotła klasy V i inwestujesz w ekogroszek, czy wybierasz do swojego pieca tradycyjny miał lub węgiel workowany z dostawą. W obydwu przypadkach zawsze wybieraj dostawców, którzy cieszą się pozytywnymi opiniami klientów i są w stanie zagwarantować Ci jakość swojego asortymentu. Nie zapominaj, że cena często nie jest wyznacznikiem gatunku paliwa, lecz może być pewną wskazówką. 

Wybierając rekomendowanych sprzedawców, masz pewność, że wykorzystasz potencjał swojego systemu grzewczego przy zachowaniu wygody i maksymalnej wydajności oraz efektywności. Ekogroszek lub węgiel będą palić się dłużej, zaoferują więcej ciepła i mniej popiołu oraz ewentualnych spieków. To realnie przekłada się na Twoje oszczędności.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto