Intermarche Drawsko


Rozliczamy PIT z programem: sprawdź, jakie to proste!

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Rozliczamy PIT z programem: sprawdź, jakie to proste!

Programy do wypełniania PIT pozwalają na samodzielne sporządzenie deklaracji podatkowej, którą każdy z nas, kto pracuje w Polsce ma obowiązek złożyć raz na rok w Urzędzie Skarbowym. 

  1. Samodzielne stworzenie deklaracji podatkowej dzięki programowi
  2. Jaki program do PIT wybrać?
  3. Jak obsługiwać program do PIT? 

Samodzielne stworzenie deklaracji podatkowej dzięki programowi

Samodzielne stworzenie deklaracji przez ostatnie dekady było dość trudne, bo wymagało od podatnika wiedzy jakie dane wpisać w które rubryki. Od czasu jednak, gdy powstały programy do rozliczania PIT, wszystko stało się prostsze i diametralnie wzrosła liczba osób, które rozliczają się samodzielnie. Program do wypełniania PIT przyporządkowuje dane do odpowiednich rubryk samodzielnie, a to co do nas należy to jedynie przepisanie danych z PIT 11, które otrzymaliśmy od naszych pracodawców. Taki program do PIT nie jest złożony w obsłudze: wymaga umiejętności na tym samym poziomie, na jakim na co dzień to robimy, gdy przepisujemy nasze dane przy kupowaniu biletu na samolot, czy przy wypełnianiu wniosku o wydanie paszportu. 

Jaki program do PIT wybrać?

Obecnie na rynku mamy wiele programów do rozliczania PIT. Początkowo laik może być zdezorientowany w tym, który program do wypełniania PIT wybrać. Pomocne mogą okazać się rankingi, które biorą pod uwagę takie kryteria oceny jak dostosowanie programu PIT do różnorodnego interfejsu, łatwość obsługi, czytelność, funkcjonalność, a także dostosowanie do wielu różnych deklaracji. Istotne jest również dostosowanie programu do rozliczania PIT do aktualnie obowiązujących przepisów. Dlatego, jeśli szukamy programu do rozliczeń PIT przez internet, wyszukujmy tylko te, które zostały zamieszczone online w bieżącym roku. 

Jak obsługiwać program do PIT? 

To proste. Należy podać swoje podstawowe dane, takie jak imię i nazwisko, adres oraz PESEL lub NIP. Następnie, należy, podążając za instrukcją, przechodzić przez kolejne strony programu wpisując w odpowiednie miejsca dane, o które zostaniemy poproszeni przez program. Wszystkie wprowadzane liczby należy zatwierdzać odpowiednim kliknięciem. Wszystkie autoryzowane programy do obsługi PIT powinny mieć funkcję przesyłania deklaracji do sytemu Ministerstwa Finansów. Z każdego programu do PIT możemy pobrać sobie gotową deklarację i wydrukować ją, a następnie wysłać w wersji papierowej, zwykłym listem do Urzędu Skarbowego. Warto sprawić, aby list, którym wędruje nasza deklaracja do Urzędu Skarbowego, był listem ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru. 

 

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto