Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Niespodzianki dla ZPET w Bobrowie

  • Napisane przez  Małgorzata Siluk
Niespodzianki dla ZPET w Bobrowie

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia to dla wielu ludzi czas związany z pośpiechem, licznymi obowiązkami, podsumowaniem różnych działań w życiu. Jednakże wśród tej grupy osób znajdują się „dobre anioły”, które myślą o innych, o tym jak wywołać uśmiech na wielu dziecięcych twarzach. Ostatni tydzień przyniósł podopiecznym Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie moc niespodzianek, chwile radości i wzruszeń. Wychowankowie ZPET zostali szczodrze obdarowani przez cichych przyjaciół Placówki. Siła tej serdeczności płynie nie tylko z lokalnych inicjatyw, wspiera nas także polonia niemiecka.  Monika Ibrahamovic, wraz z niemieckimi i polskimi przyjaciółmi, co roku przygotowuje paczki dla wychowanków internatu. Jest to niezwykły gest, bowiem dzieci i młodzież otrzymują wspaniałe prezenty.


W tym roku do grona darczyńców dołączyła grupa więźniów z Zakładu Karnego w Wierzchowie, która podarowała uczniom ZPET prezenty w postaci gier planszowych – uśmiechy na twarzach dzieci były bezcenne. Grupa pod nazwą „Serce w kratkę” z własnej inicjatywy przygotowała tak miłą niespodziankę.

Licealiści z ZSP z Czaplinka odwiedzili również swoich małych sąsiadów z ul. Parkowej w Czaplinku. Wraz z dźwiękami kolęd pojawiły się paczki dla uczniów szkoły podstawowej i przedszkolaków z filii w Czaplinku. Czas Bożego Narodzenia to wyjątkowe chwile – dobro jest wokół nas – dowodem tego są tak wspaniałe niespodzianki dla uczniów ZPET.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej