Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Galowe podsumowanie projektu #DONTHEJT w szczecinie

  • Napisane przez  Urszula Smyk
Fot. Urszula Smyk Fot. Urszula Smyk

Na zaproszenie Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, uczennice z klasy I LO z ZSP Andersa wraz z pedagogiem szkolnym 18 grudnia uczestniczyły w gali podsumowującej projekt # Donthejt.

Wydarzenie odbyło się na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

Podczas Gali można było obejrzeć wystawę fotograficzną # donthejt, symulację rozprawy sądowej ,,Skaż hejt na hejt” oraz występ najciekawszych pokazów StandUP #donthejt.

W podsumowaniu wydarzenia wielokrotnie padło stwierdzenie, iż z hejtem należy walczyć poprzez działania profilaktyczne, czyli przeciwdziałanie mowie nienawiści występującej w sieci i nie tylko. Działania takie mają na celu zwiększenie społecznej świadomości w tematyce nienawiści oraz nauczenie młodych ludzi reagowania na hejt i tego, jak pomagać innym w trudnych sytuacjach. Na szczęście zjawisko hejtu jest traktowane coraz bardziej surowo, jednak nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę myśląc, że w sieci będą anonimowi i bezkarni. Nic bardziej mylnego …. coraz więcej hejterów ponosi odpowiedzialność za swoje czyny.

Warto się nad tym zastanowić i reagować na wszelkie przejawy hejtu.

Uczniowie z ZSP Anders dziękują partnerom projektu #Donthejt za zaproszenie i możliwość uczestnictwa, zarówno w warsztatach jak i Gali podsumowującej wydarzenie.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej