Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Siemczynianki i władze Czaplinka promowały miasto podczas jarmarku w Marlow

  • Napisane przez  Małgorzata Fedorowiat-Nowacka
Siemczynianki i władze Czaplinka promowały miasto podczas jarmarku w Marlow

14 grudnia burmistrz Czaplinka Marcin Naruszewicz, przewodniczący Rady Miejskiej w Czaplinku Michał Olejniczak oraz przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Siemczynie „Siemczynianki” uczestniczyli w Jarmarku Bożonarodzeniowym w niemieckim mieście partnerskim Marlow.
Zaproszenie do udziału w Jarmarku wystosował Pastor Kościoła Ewangelickiego w Marlow oraz burmistrz Marlow. Jarmark Bożonarodzeniowy w Marlow odbywał się po raz drugi, a Gmina Czaplinek po raz pierwszy została zaproszona do udziału.


Na stoisku przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Siemczyna serwowano pierogi z kapustą i z grzybami, ruskie oraz pierogi z soczewicą. Na stoisku naszym można było również zaopatrzyć się w suszone grzyby, miody oraz ozdoby świąteczne. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży pierogów Koło Gospodyń Wiejskich z Siemczyna przekazało na cele charytatywne Kościoła Ewangelickiego w Marlow.
W sobotni wieczór w kościele odbył się koncert adwentowy, podczas którego wystąpił Chór Kościelny z Marlow oraz burmistrz Czaplinka.
Czas świąt, magia choinki i aromat przypraw korzennych sprawiły, że atmosfera na Jarmarku była niezwykła. Uczestnikom nie przeszkadzał nawet deszcz.

Dodatkowe informacje

  • .:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej