Magiczne Mikołajki

  • Napisane przez  Róża Kursa
Magiczne Mikołajki

W dniu 7 grudnia 2019 roku w hali sportowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych przy ulicy Złocienieckiej w Drawsku Pomorskim po raz kolejny odbyły się „Magiczne Mikołajki” dla dzieci z pieczy zastępczej tj. rodzin zastępczych z powiatu drawskiego oraz wychowanków Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Drawsku Pomorskim.
Na Mikołajki przybył Mariusz Nagórski - Wicestarosta Powiatu Drawskiego, który wraz z Różą Kursa Dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim, Ks. proboszczem Tomaszem Szugalskim i prezesem Stowarzyszenia „Familia” Agnieszką Kobryś przywitali gości. Dla dzieci i młodzieży zorganizowano szereg atrakcji, m.in. kącik plastyczny, na którym dzieci wykonywały ozdoby choinkowe, słodki poczęstunek oraz ciekawe zabawy przygotowane przez animatorów. Tradycyjnie pojawił się święty Mikołaj z prezentami, dla którego dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę.


Wydarzenie było świetną okazją do rozmów, wymiany doświadczeń oraz integracji rodziców zastępczych.
Mikołajkowe spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Dzieci i Rodziny „FAMILIA” oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim. W organizacji Mikołajek pomogło grono wolontariuszy, m.in. Krzysztof Kursa, Angelika Kursa, Laura Łozińska oraz Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Drawsku Pomorskim. Zadanie zostało współfinansowane ze środków Powiatu Drawskiego.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto