Spotkanie opłatkowe z organizacjami kombatanckimi

  • Napisane przez  Małgorzata Katuszonek
Spotkanie opłatkowe z organizacjami kombatanckimi

11 grudnia br. w bursie Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Drawsku Pomorskim odbyło się spotkanie opłatkowe, na które zaproszone zostały organizacje kombatanckie tj.: Związek Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Związek Sybiraków, Związek Inwalidów Wojennych Rzeczpospolitej Polskiej i  Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ z terenu powiatu drawskiego. Inicjatorem i gospodarzem spotkania był Starosta Drawski  Stanisław Cybula.

Na spotkaniu ks. Tomasz Szugalski – proboszcz parafii Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa z Drawska Pomorskiego odczytał tekst Pisma Świętego oraz odmówił wraz z zebranymi modlitwę.

Starosta Drawski  Stanisław Cybula złożył życzenia zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia zaproszonym gościom. W spotkaniu uczestniczyła również Katarzyna Getka Sekretarz Powiatu.  Spotkanie było okazją do serdecznych rozmów i złożenia sobie życzeń oraz przedzielenia się opłatkiem. Prezesa Stowarzyszenia Jan Domański wręczył Staroście Drawskiemu legitymację honorowego członka Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ w Drawsku Pomorskim.  

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze przy śpiewaniu kolęd i pastorałek przygotowanych przez wychowanki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku. Z programem artystycznym wystąpił zespół pod kierownictwem Ireny Gałązkiewicz przedstawiając wiersz Jana Brzechwy
pt. „Włos”.

Na koniec Starosta Drawski podziękował wszystkim za spotkanie i wręczył zaproszonym gościom świąteczne upominki.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto