Najnowsze wiadomości z regionu

Pojezierze Drawskie i zachodniopomorskie

Region: Tragiczny wypadek. Kierowca zginął na miejscu

Region: Tragiczny wypadek. Kierowca zginął na miejscu

31 grudnia 2021 r. o godzinie 11:14 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego pomiędzy Krzeckiem a Sławoborzem (Gmina Sławoborze).

Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane niezbędne siły i środki. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że samochód osobowy uderzył czołowo w drzewo co skutkowało zapaleniem się. Pojazdem podróżowała jedna osoba, która poniosła śmierć na miejscu.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu piany ciężkiej w natarciu.

W działaniach brały udział: JRG Świdwin, Zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie, OSP Sławoborze, OSP Rokosowo oraz Policja.

Straty w zdarzeniu oszacowano na łączną kwotę 5.000,00 zł.

Tego samego dnia około godziny 11:33  wpłynęło kolejne zgłoszenie o psie uwięzionym na akwenie w miejscowości Batyń, Gmina Rąbino. Zadysponowano niezbędne siły i środki z terenu powiatu.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano mężczyznę z psem około 20 metrów od brzegu pod którymi załamał się lód. Przy pomocy deskosań lodowych dostano się do mężczyzny i wyciągnięto na brzeg. Mężczyzna nie wymagał udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kolejno przystąpiono do ewakuacji zwierzęcia, którego przekazano właścicielowi.

W działaniach udział wzięli: JRG Świdwin, OSP Rąbino oraz OSP Połczyn-Zdrój.

Zdjęcia : str. Krzysztof Giniewski, OSP Połczyn-Zdrój, OSP Sławoborze


Drukuj   E-mail

Related Articles

Informacje

DSI - Drawskie Strony Internetowe (2006-2021)
Design GavickPro
Hosting dostarcza Kylos
Wszystkie Prawa Zastrzeżone