Najnowsze wiadomości z regionu

Pojezierze Drawskie i zachodniopomorskie

Kierowca nie zatrzymał się na znak STOP. Zobaczcie co się stało

W Szczecinku na ul. Łukasiewicza doszło do zderzenia osobówki z pociągiem towarowym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fordem nie zastosował się do znaku STOP na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Po mimo szybkiej reakcji maszynisty auto uderzyło w jeden z wagonów jadącego pociągu. Kierowca osobówki może mówić o olbrzymim szczęściu, gdyż o własnych siłach opuścił swój samochód.

O dużym szczęściu może mówić kierowca osobowego forda, który wczoraj około godz.: 17:00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym zderzył się z pociągiem towarowym. Do zdarzenia doszło na ulicy Łukasiewicza w Szczecinku. Kierujący samochodem, 48-letni mieszkaniec powiatu szczecineckiego jadąc w stronę miejscowości Borne Sulinowo na niestrzeżonym przejeździe kolejowym uderzył w bok jadącego do Szczecinka pociągu. Na szczęście w wyniku tej kolizji nikt nie ucierpiał. Zniszczony został jedynie samochód.

Skutki tego zdarzenia mogły być o wiele poważniejsze, gdyby to pociąg uderzył w bok forda. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że zarówno maszynista jak i kierowca byli trzeźwi. Na kierującego fordem policjanci skierowali wniosek do sądu o ukaranie.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej uwagi w okolicy przejazdów kolejowych !

Przejazdy kolejowe, to miejsca szczególnie niebezpieczne. Zderzenie samochodu z pociągiem może nas kosztować zdrowie, a nawet życie. Są to miejsca, gdzie wszyscy użytkownicy dróg bezwzględnie powinni przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego.

W okolicy przejazdów kolejowych powinniśmy wykazać się szczególną ostrożnością i każdorazowo powinniśmy zwracać uwagę na znaki drogowe w ich obrębie.

Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia

Każdy kierowca powinien pamiętać o zachowaniu ostrożności również na tych przejazdach kolejowych, które są wyposażone w rogatki i sygnalizację świetlną. Warto pamiętać, że urządzenia elektroniczne mogą być uszkodzone. Właśnie dlatego dojeżdżając do każdego przejazdu kolejowego powinniśmy upewnić się dodatkowo, czy w pobliżu nie ma pociągu.

Rozważni powinniśmy być również na przejazdach, na których przed zamknięciem rogatek włącza się sygnalizacja dźwiękowa i świetlna. Tej sygnalizacji nie możemy lekceważyć. W chwili gdy światła zaczynają świecić, możemy nie mieć już czasu na to, aby zdążyć bezpiecznie przejechać przez przejazd kolejowy.


Drukuj   E-mail

Related Articles

Informacje

DSI - Drawskie Strony Internetowe (2006-2021)
Design GavickPro
Hosting dostarcza Kylos
Wszystkie Prawa Zastrzeżone