czwartek, 24 listopad 2016 01:14

Teren wokół LO w Czaplinku z drona - foto i video

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na początku listopada w Liceum Ogólnokształcącym w Czaplinku odbyło się spotkanie warsztatowe na temat wykorzystania bezzałogowych aparatów latających. Wykładowcą z Akademii Morskiej ze Szczecina, który poprowadził warsztaty, był dr inż. Grzegorz Stępień. 

Nieformalną jeszcze współpracę ze szczecińską uczelnią udało się nawiązać dzięki Akcji „Jezioro Tajemnic”, w którą zaangażowali się tamtejsi naukowcy i studenci. Przypomnijmy przy tym, że budynek liceum to obiekt, w którym według miejskiej legendy mogła istnieć tajna jednostka Kriegsmarine, a jednym z celów Akcji Eksploracyjno – Historycznej jest wyjaśnienie tej sprawy. 

Pan Grzegorz przybliżył dokładniej budowę oraz obsługę dronów. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega telemetria, czyli dziedzina telekomunikacji związana z wykonywaniem pomiarów. Ponadto poszerzyli wiedzę o pikselach, świetle widzialnym oraz magii naszych oczu, na których przykładzie tworzy się kamery dla dronów.

Kolejnym wydarzeniem, ocenianym jako najbardziej interesujące, było wyjście na zewnątrz szkoły i spróbowanie wszystkiego w praktyce. Młodzież odkryła jak steruje się UAV oraz jak jego kamera zachowuje się podczas ruchu. Można było zadawać pytania na temat szczegółów technicznych. Na bieżąco uczniowie obserwowali cały krajobraz z lotu ptaka na monitorze, a przy okazji zrobiono kilka zdjęć.

Podczas lekcji uczniowie LO zostali zapoznani z działaniem Akademii Morskiej, bliżej poznali charakter Wydziału Geoinformatyki oraz dowiedzieli się kilku ciekawostek na temat studiów. 

Kolejne warsztaty z Akademią już niebawem!

Dodatkowe informacje

  • Film:
ADAM

Witam 

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM