Gmina Złocieniec z dofinansowaniem na usługi sąsiedzkie w ramach „Premii Społecznej”
- Napisane przez DSI
Fot. gov.pl
Gmina Złocieniec otrzymała grant w ramach programu „Premia Społeczna”. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na organizację sąsiedzkich usług opiekuńczych dla mieszkańców wymagających wsparcia w 2026 roku.
Zrealizowane zostanie zadanie pod nazwą „Świadczenie usług sąsiedzkich na rzecz osób potrzebujących na terenie Gminy Złocieniec w 2026 r.”. Wykonawcą projektu, wyłonionym w otwartym konkursie ofert, zostało Stowarzyszenie Semafor w Złocieńcu.
– Wniosek dotyczy realizacji ważnego zadania społecznego, jakim jest organizacja sąsiedzkich usług opiekuńczych dla mieszkańców wymagających wsparcia – informuje Małgorzata Głodek, Burmistrz Złocieńca.
Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 199 680,00 zł. Przyznana kwota dofinansowania to 179 712,00 zł, co stanowi 90 procent wartości całego projektu.
Zobacz nagrania z powiatu drawskiego
Wniosek o wsparcie został złożony do Fundacji Fundusz Współpracy, która odpowiada za ocenę i przyznawanie grantów w ramach programu. Środki pochodzą z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus oraz z budżetu państwa.
Dodatkowe informacje
-
.:



