Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Tenis stołowy: Złoto dla Czaplinka. Tomasz Tabor wywalczył tytuł Mistrza Polski Masters

  • Napisane przez  DSI
STS Czapla STS Czapla

Reprezentant Stowarzyszenia Tenisa Stołowego Czapla Czaplinek, Tomasz Tabor, wywalczył złoty medal podczas Mistrzostw Polski Masters w tenisie stołowym. Turniej, który przyciągnął najlepszych zawodników z całego kraju, zakończył się spektakularnym zwycięstwem zawodnika z regionu drawskiego. To historyczne osiągnięcie stanowi doskonałą wizytówkę dla lokalnego sportu oraz partnerów wspierających klub.

W dniach 22–24 maja Ostróda stała się areną dla polskiego tenisa stołowego w wydaniu masters. Przez trzy dni kibice zgromadzeni na turnieju byli świadkami zaciętych i emocjonujących pojedynków. W kategorii wiekowej 41+ bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Tabor, reprezentujący barwy STS Czapla Czaplinek, który stanął na najwyższym stopniu podium.

Droga do złotego medalu wymagała od zawodnika z Czaplinka nie tylko wysokich umiejętności technicznych, ale również ogromnej odporności psychicznej. Finałowe starcie z Radosławem Malinowskim dostarczyło zgromadzonej publiczności wielu emocji. W decydującym, piątym secie Tomasz Tabor przegrywał już 6:9, a chwilę później rywal prowadził wynikiem 8:10. Pomimo trudnej sytuacji i dzielących przeciwnika punktów od meczbola, reprezentant STS Czapla zdołał odwrócić losy spotkania, wygrywając cały mecz i zdobywając tytuł Mistrza Polski.

Sukces Tomasza Tabora, który w klubie pełni również funkcję trenera, spotkał się z uznaniem środowiska sportowego. Obecny na turnieju Tomasz Krzeszewski – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Europy oraz wieloletni reprezentant kadry narodowej seniorów – osobiście pogratulował triumfatorowi. Wybitny zawodnik złożył także życzenia dla STS Czapla Czaplinek, życząc klubowi awansu do II ligi oraz dalszego dynamicznego rozwoju.

Zobacz nagrania z powiatu drawskiego

Dla klubu z Czaplinka mistrzostwo kraju to impuls do dalszego działania. Przed zawodnikami kolejne kluczowe wyzwanie sportowe – już 6 czerwca 2026 roku rozegrane zostaną mecze barażowe, w których drużyna powalczy o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Rozwój Stowarzyszenia Tenisa Stołowego Czapla Czaplinek oraz starty jego zawodników są możliwe dzięki wsparciu partnerów. Do grona podmiotów współpracujących z klubem należą: Denali, Ekomech, Majk-Textile, Metal Color, Gmina Czaplinek, SGB Bank Spółdzielczy oraz Nadleśnictwo Świerczyna.

Dodatkowe informacje

  • .:

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

        

Zostań promotorem

Więcej