Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Złoto i wysokie lokaty biegaczy ze Złocieńca podczas zawodów w Szczecinie

  • Napisane przez  DSI
Złoto i wysokie lokaty biegaczy ze Złocieńca podczas zawodów w Szczecinie

Reprezentanci UKS Traper Złocieniec odnotowali serię udanych występów podczas I rundy Klubowych Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację. Największym osiągnięciem turnieju, który odbył się w Szczecinie, jest tytuł Mistrza Polski wywalczony przez Aleksandra Szutko. Solidne wyniki w biegach indywidualnych oraz sztafetowych potwierdzają wysoką formę złocienieckich zawodników na tle ogólnopolskiej konkurencji.

W dniach od 8 do 10 maja 2026 roku Szczecin stał się areną zmagań czołowych orientacistów w ramach I rundy Klubowych Mistrzostw Polski. Zawodnicy UKS Traper Złocieniec wzięli udział w rywalizacji obejmującej bieg sprinterski, bieg klasyczny oraz biegi sztafetowe, dostarczając kibicom wielu powodów do zadowolenia.

Bezsprzecznie najważniejszym wydarzeniem zawodów był występ Aleksandra Szutki. W biegu sprinterskim, startując w kategorii M14, zawodnik ze Złocieńca nie dał szans rywalom, zajmując 1. miejsce i zdobywając tym samym prestiżowy tytuł Mistrza Polski. Sukces ten dopełniły wysokie lokaty pozostałych reprezentantów. W biegu klasycznym bardzo blisko podium znalazła się Barbara Szydłowska, która w kategorii K12 ukończyła rywalizację na wysokiej, 4. pozycji.

W zestawieniu wyników indywidualnych w biegu sprinterskim odnotowano także 8. miejsce Agnieszki Włodarczyk (K45), 14. miejsce Łukasza Włodarczyka (M45) oraz lokaty Szczepana Fiedorowicza (16. miejsce) i Tomasza Dudy (17. miejsce) w kategorii M50.

Bieg klasyczny przyniósł kolejne punktowane pozycje. Poza wspomnianym 4. miejscem Barbary Szydłowskiej, na uwagę zasługują wyniki Tomasza Dudy (13. miejsce w M50), Łukasza Dudy (13. miejsce w M16), a także starty Jana Stachowiaka, Agnieszki Włodarczyk, Izabeli Borowiec oraz Kingi Łukijańskiej i Wiktorii Wielgórki.

Równie efektywnie złocienieckie zespoły zaprezentowały się w rywalizacji sztafetowej. Najwyższą, 5. lokatę wywalczył zespół w kategorii M14, startujący w składzie: Julia Moczarska, Barbara Szydłowska oraz Aleksander Szutko. Tuż za nimi, na 6. miejscu w kategorii M16, sklasyfikowano sztafetę tworzoną przez Łukasza Dudę, Wiktorię Wielgórkę i Izabelę Borowiec. Z kolei w kategorii M140 zespół w składzie: Tomasz Duda, Łukasz Włodarczyk i Szczepan Fiedorowicz wywalczył 9. pozycję.

Kilkanaście wartościowych wyników indywidualnych oraz udane występy sztafet przekładają się na wysoką ocenę startu UKS Traper Złocieniec w szczecińskich mistrzostwach. Postawa zawodników, wspieranych przez trenerów i rodziców, umacnia pozycję klubu w krajowej czołówce biegu na orientację.

Wyniki indywidualne

Dalsza część informacji pod blokiem filmowym

Bieg sprinterski

  • Aleksander Szutko – 1. miejsce (M14)

  • Agnieszka Włodarczyk – 8. miejsce (K45)

  • Łukasz Włodarczyk – 14. miejsce (M45)

  • Szczepan Fiedorowicz – 16. miejsce (M50)

  • Tomasz Duda – 17. miejsce (M50)

Bieg klasyczny

  • Barbara Szydłowska – 4. miejsce (K12)

  • Jan Stachowiak – 16. miejsce (M12)

  • Łukasz Duda – 13. miejsce (M16)

  • Aleksander Szutko – 24. miejsce (M14)

  • Izabela Borowiec – 23. miejsce (K16)

  • Kinga Łukijańska – 24. miejsce (K16)

  • Wiktoria Wielgórka – 27. miejsce (K16)

  • Agnieszka Włodarczyk – 22. miejsce (K45)

  • Tomasz Duda – 13. miejsce (M50)

  • Szczepan Fiedorowicz – 16. miejsce (M50)

Równie dobrze zaprezentowały się nasze zespoły sztafetowe.

5. miejsce w kategorii M14

  • Julia Moczarska

  • Barbara Szydłowska

  • Aleksander Szutko

6. miejsce w kategorii M16

  • Łukasz Duda

  • Wiktoria Wielgórka

  • Izabela Borowiec

9. miejsce w kategorii M140

  • Tomasz Duda

  • Łukasz Włodarczyk

  • Szczepan Fiedorowicz

Orientacja na sukces

Łącznie zawodnicy UKS Traper Złocieniec zanotowali kilkanaście wartościowych wyników indywidualnych oraz trzy bardzo udane starty sztafetowe. Złoty medal Aleksandra Szutki oraz liczne miejsca w czołówce potwierdzają, że nasi zawodnicy należą do najlepszych w kraju.

Dodatkowe informacje

  • .:

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

        

Zostań promotorem

Więcej