Złoto i wysokie lokaty biegaczy ze Złocieńca podczas zawodów w Szczecinie
- Napisane przez DSI
Reprezentanci UKS Traper Złocieniec odnotowali serię udanych występów podczas I rundy Klubowych Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację. Największym osiągnięciem turnieju, który odbył się w Szczecinie, jest tytuł Mistrza Polski wywalczony przez Aleksandra Szutko. Solidne wyniki w biegach indywidualnych oraz sztafetowych potwierdzają wysoką formę złocienieckich zawodników na tle ogólnopolskiej konkurencji.
Bezsprzecznie najważniejszym wydarzeniem zawodów był występ Aleksandra Szutki. W biegu sprinterskim, startując w kategorii M14, zawodnik ze Złocieńca nie dał szans rywalom, zajmując 1. miejsce i zdobywając tym samym prestiżowy tytuł Mistrza Polski. Sukces ten dopełniły wysokie lokaty pozostałych reprezentantów. W biegu klasycznym bardzo blisko podium znalazła się Barbara Szydłowska, która w kategorii K12 ukończyła rywalizację na wysokiej, 4. pozycji.
W zestawieniu wyników indywidualnych w biegu sprinterskim odnotowano także 8. miejsce Agnieszki Włodarczyk (K45), 14. miejsce Łukasza Włodarczyka (M45) oraz lokaty Szczepana Fiedorowicza (16. miejsce) i Tomasza Dudy (17. miejsce) w kategorii M50.
Bieg klasyczny przyniósł kolejne punktowane pozycje. Poza wspomnianym 4. miejscem Barbary Szydłowskiej, na uwagę zasługują wyniki Tomasza Dudy (13. miejsce w M50), Łukasza Dudy (13. miejsce w M16), a także starty Jana Stachowiaka, Agnieszki Włodarczyk, Izabeli Borowiec oraz Kingi Łukijańskiej i Wiktorii Wielgórki.
Równie efektywnie złocienieckie zespoły zaprezentowały się w rywalizacji sztafetowej. Najwyższą, 5. lokatę wywalczył zespół w kategorii M14, startujący w składzie: Julia Moczarska, Barbara Szydłowska oraz Aleksander Szutko. Tuż za nimi, na 6. miejscu w kategorii M16, sklasyfikowano sztafetę tworzoną przez Łukasza Dudę, Wiktorię Wielgórkę i Izabelę Borowiec. Z kolei w kategorii M140 zespół w składzie: Tomasz Duda, Łukasz Włodarczyk i Szczepan Fiedorowicz wywalczył 9. pozycję.
Kilkanaście wartościowych wyników indywidualnych oraz udane występy sztafet przekładają się na wysoką ocenę startu UKS Traper Złocieniec w szczecińskich mistrzostwach. Postawa zawodników, wspieranych przez trenerów i rodziców, umacnia pozycję klubu w krajowej czołówce biegu na orientację.
Wyniki indywidualne
Dalsza część informacji pod blokiem filmowym
Bieg sprinterski
-
Aleksander Szutko – 1. miejsce (M14)
-
Agnieszka Włodarczyk – 8. miejsce (K45)
-
Łukasz Włodarczyk – 14. miejsce (M45)
-
Szczepan Fiedorowicz – 16. miejsce (M50)
-
Tomasz Duda – 17. miejsce (M50)
Bieg klasyczny
-
Barbara Szydłowska – 4. miejsce (K12)
-
Jan Stachowiak – 16. miejsce (M12)
-
Łukasz Duda – 13. miejsce (M16)
-
Aleksander Szutko – 24. miejsce (M14)
-
Izabela Borowiec – 23. miejsce (K16)
-
Kinga Łukijańska – 24. miejsce (K16)
-
Wiktoria Wielgórka – 27. miejsce (K16)
-
Agnieszka Włodarczyk – 22. miejsce (K45)
-
Tomasz Duda – 13. miejsce (M50)
-
Szczepan Fiedorowicz – 16. miejsce (M50)
Równie dobrze zaprezentowały się nasze zespoły sztafetowe.
5. miejsce w kategorii M14
-
Julia Moczarska
-
Barbara Szydłowska
-
Aleksander Szutko
6. miejsce w kategorii M16
-
Łukasz Duda
-
Wiktoria Wielgórka
-
Izabela Borowiec
9. miejsce w kategorii M140
-
Tomasz Duda
-
Łukasz Włodarczyk
-
Szczepan Fiedorowicz
Orientacja na sukces
Łącznie zawodnicy UKS Traper Złocieniec zanotowali kilkanaście wartościowych wyników indywidualnych oraz trzy bardzo udane starty sztafetowe. Złoty medal Aleksandra Szutki oraz liczne miejsca w czołówce potwierdzają, że nasi zawodnicy należą do najlepszych w kraju.
Dodatkowe informacje
-
.:



