Intermarche Drawsko


Kierowca autobusu miał zawieźć dzieci na wycieczkę. Okazało się że ma prawie promil alkholu

  • Napisane przez  kamien.policja.gov.pl
Fot. DSI, Archiwum Fot. DSI, Archiwum

Trwa akcja „Bezpieczne Ferie 2019”, policjanci ruchu drogowego kamieńskiej komendy podobnie jak inni w województwie prowadzą kontrole autokarów i kierowców przewożących dzieci. Dzięki tym działaniom udało się zapobiec być może tragedii – funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę autokaru. Mężczyzna miał prawie promil alkoholu w organizmie.
Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w trakcie zimowego wypoczynku, jest priorytetem. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim: trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.


Właśnie podczas jednej z takich kontroli, 25.01.2019 r. (piątek) w Golczewie, policjanci z kamieńskiej „drogówki” zatrzymali nieodpowiedzialnego, 53-letniego kierowcę autokaru, który miał zawieźć dzieci na wycieczkę. Mieszkaniec powiatu gryfickiego miał w organizmie prawie promil alkoholu! Mężczyzna stracił już prawo jazdy.
Zgodnie z art. 178a. (Kodeksu karnego)
§1. „Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
    Intermarche Drawsko
    loading...
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto