Chodzą po domach i okradają starszych ludzi

  • Napisane przez  KWP Wałcz
Fot. DSI Fot. DSI
 
 

Wczoraj do mieszkanki Wałcza zastukały dwie osoby podające się za pracowników wodociągów. Młoda kobieta w towarzystwie około 50 letniego mężczyzny weszła do mieszkania pod pretekstem zaległości w opłatach oraz potrzebie dokonania pomiaru ciśnienia dostarczanej wody. 88 letnia kobieta straciła swoje oszczędności. Tego dnia oszuści pukali jeszcze do kilku innych mieszkań oferując do sprzedaży dywany, jednak nie zostali wpuszczeni do środka.

Zgłoszenie o zdarzeniu policjanci otrzymali w godzinach popołudniowych od jednego z członków rodziny osoby pokrzywdzonej. Jak wynikało ze złożonego zawiadomienia o popełnionym przestępstwie, sprawcy zostali wpuszczeni do mieszkania 88 letniej seniorki po tym, jak podali się za pracowników wodociągów.

Młoda kobieta i starszy od niej mężczyzna poinformowali 88 letnią pokrzywdzoną o zaległościach w opłatach i konieczności dokonania pomiaru ciśnienia dostarczanej wody. Po tym, jak za zgodą właścicielki mieszkania weszli do jego wnętrza, dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie blisko 5000 zł, które to znajdowały się w saszetce, przedpokoju mieszkania. Wiadomym jest także, że oszuści tego samego dnia pukali do kilku innych mieszkań oferując do sprzedaży dywany, jednak nie zostali wpuszczeni do lokali.

Ponownie apelujemy o czujność i rozwagę!

Jeśli ktoś próbuje nas oszukać, należy koniecznie przekazać taką informację do odpowiedniej instytucji. Sprawdzajmy, czy osoby podające się za pracowników różnych instytucji: wodociągów, spółdzielni itp. naprawdę nimi są.

Pamiętajmy, że oszuści ogarnięci chęcią szybkiego i łatwego wzbogacenia się, nie cofną się przed żadnym sposobem zdobycia pieniędzy. Bardzo często wykorzystują łatwowierność osób.

Kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania. Nie przelewajmy pieniędzy, ani nie przekazujmy ich obcym, jak również nie wpuszczajmy do domu nieznajomych osób.

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy powiadomić Policję.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto