Umówili się na picie na cmentarzu. Efekt – pobicie , kradzież i aresztowania

  • Napisane przez  asp. Anna Matys
Fot. DSI, Archiwum. Łódź Policji w Szczecinku Fot. DSI, Archiwum. Łódź Policji w Szczecinku

Kryminalni ze szczecineckiej jednostki zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 35 lat, którzy dokonali rozboju na mieszkańcu Szczecinka. Sprawcy szarpiąc i dusząc mężczyznę przewrócili go na ziemię a następnie dokonali kradzieży telefonu komórkowego i pieniędzy. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Szczecinku zastosował wobec podejrzanych mężczyzn tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

W nocy z piątku (7/8.02) na sobotę na Cmentarzu Komunalnym w Szczecinku trzech mężczyzn spotkało się pod pretekstem wspólnego spożywania alkoholu. Podczas spotkania dwóch mężczyzn zaczęło grozić trzeciemu z biesiadników pozbawieniem życia i zakopaniem w ziemi. Pomiędzy mężczyznami doszło do awantury w wyniku której mieszkaniec Szczecinka został pobity a następnie skradziono mu pieniądze i telefon, który miał w kurtce.

Powiadomieni o fakcie funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania. Kryminalni bardzo szybko ustalili tożsamość sprawców, którymi okazali się dwaj mieszkańcy Szczecinka w wieku 35 lat.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił Komendantowi Powiatowemu Policji w Szczecinku wystąpić z wnioskiem do prokuratora o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił wniosek i zastosował wobec dwóch 35 – letnich rozbójników 3-miesięczny areszt.

Za ten rodzaj przestępstwa popełnionych przez mieszkańców Szczecinka Kodeks Karny przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto