Nowy wojewódzki konserwator zabytków

  • Napisane przez  ZUW
Fot. ZUW Fot. ZUW

Tomasz Wolender został powołany na stanowisko wojewódzkiego konserwatora zabytków. Akt powołania wręczył dziś wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

Tomasz Wolender w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Szczecinie pracuje od 1991 r. 11 lat był zastępcą Ewy Staneckiej, która po 28 latach pracy na stanowisku wojewódzkiego konserwatora zabytków, w grudniu ubiegłego roku przeszła na emeryturę. Ukończył konserwatorstwo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studia podyplomowe: na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej i na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie.

Prowadził nadzór konserwatorski m.in. nad: odbudową Kościoła Mariackiego w Chojnie, renowacją wież i dachów kościoła p.w. św. Jana i Kościoła Mariackiego w Stargardzie, rewaloryzacją obiektów poklasztornych – klasztoru cystersów w Bierzwniku, klasztoru cystersek w Marianowie, ruin kościoła w Trzęsaczu, przemieszczeniem willi Grüneberga w Szczecinie, rewaloryzacją willi Lentza w Szczecinie, zabudową Starego Miasta na terenie Podzamcza w Szczecinie. Jest autorem wielu artykułów naukowych o tematyce ochrony zabytków.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto