U sąsiadów: Zatrzymania. Policja nie daje wytchnąć dilerom narkotyków.

  • Napisane przez  DSI, KPP Szczecinek
Fot. DSI Fot. DSI

Od około tygodnia trwają zatrzymania w Szczecinku w związku z posiadaniem narkotyków. Dzisiaj policja w Szczecinku wydała kolejny komunikat.

Policjanci szczecineckiej jednostki zatrzymali kolejne osoby, która przed sądem odpowiedzą za posiadanie oraz handel narkotykami.

W miniony weekend (12.01) policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego zatrzymali na jednej z ulic w Szczecinku mężczyznę dla którego legitymowanie zakończyło się zarzutami.

22 - letni mieszkaniec Szczecinka podczas sprawdzania go w policyjnych systemach był bardzo nerwowy i niespokojny. Podejrzenia policjantów, że mężczyzna może posiadać przy sobie rzeczy zabronione, szybko okazały się faktem. Policjanci zabezpieczyli u niego susz roślinny, który po przebadaniu przez techników kryminalistyki okazał się marihuaną o wadzę ok 30 gramów. Susz był poporcjowany i znajdował się w kilkunastu małych woreczkach strunowych gotowych do sprzedaży detalicznej. 22 latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Następnego dnia w poniedziałek (13.01) do sprawy włączyli się kryminalni, którzy dotarli do osoby, która wcześniej zakupiła narkotyki od zatrzymanego mężczyzny. Wizyta kryminalnych u 23 – letniego mieszkańca Szczecinka okazała się dla niego dużym zaskoczeniem. Podczas czynności w mieszkaniu mężczyzny policjanci ujawnili kolejne narkotyki w postaci marihuany o wadze ponad 20 gramów.

Tego samego dnia kryminalni zapukali do drzwi jeszcze jednego mieszkańca Szczecinka aby zweryfikować posiadane informacje. Wizyta u 39 – letniego mężczyzny zakończyła się zabezpieczeniem przez mundurowych kolejnych narkotyków w postaci marihuany o wadze ponad 20 gramów. 39 latek trafił do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

We wtorek (14.01) po zapoznaniu się ze sprawą Sąd uwzględnił wniosek i zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy 22 – latka ze Szczecinka.

Jeszcze wcześniej policjanci odwiedzili 22-letniego mieszkańca Szczecinka, który przechowywał narkotyki w swoim mieszkaniu. Funkcjonariusze zabezpieczyli u niego prawie 170 gramów amfetaminy oraz niewielkie ilości marihuany i tabletek ekstazy oraz wagę elektroniczną.

7 stycznia na terenie Szczecinka policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który w swoim mieszkaniu w zamrażalniku przechowywał środki odurzające. W wyniku podjętych działań zabezpieczony biały proszek po przebadaniu i zważeniu przez mundurowych okazał się amfetaminą o wadze ponad 30 gramów. 

O konsekwencjach swoich czynów przekonali się również zatrzymani do kontroli drogowej dwaj mężczyźni. W niedzielę (05.01.br) policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali na terenie miasta Szczecinek osobowe BMW do kontroli drogowej, które na widok policyjnego radiowozu mocno przyśpieszyło. 42-letni kierujący i przebywający w pojeździe 20–latek szybko wzbudzili podejrzenia u kontrolujących ich policjantów. Choć sprawdzenie w policyjnych systemach niczego nie wykazało, to nerwowość i nadpobudliwe zachowanie mężczyzn zakończyło się szczegółową kontrolą. W wyniku podjętych działań u pasażera policjanci znaleźli małą wagę elektroniczną a w opakowaniu po gumach do żucia zawiniątko z białym proszkiem. Zabezpieczona przez policjantów substancja okazała się amfetaminą o wadze ponad 20 gramów. Szczegółowa kontrola mundurowych wykazała ponad to, że kierujący pojazdem BMW znajdował się pod działaniem amfetaminy.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto