Policjanci Przejęli 200 kg. nielegalnego tytoniu

  • Napisane przez  KPP w Szczecinku
Policjanci Przejęli 200 kg. nielegalnego tytoniu

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą KPP w Szczecinku podjęli wspólne działania z kryminalnymi, których efektem było zabezpieczenie ponad 200 kilogramów tytoniu bez znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 225 tysięcy złotych

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą szczecineckiej jednostki wspólnie z kryminalnymi w minionym tygodniu (07.01) zatrzymali na terenie Szczecinka kierującego pojazdem VW Passat do kontroli drogowej. Mundurowi podejrzewali, że 43-letni mieszkaniec Miastka przewozi tytoń, który nie jest opatrzony polskimi znakami akcyzy. Przypuszczenia mundurowych szybko się potwierdziły. W bagażniku policjanci zabezpieczyli dwa worki jutowe wypełnione krajanką tytoniu. Kolejne worki zostały zabezpieczone w wynajmowanych przez mężczyznę na terenie Szczecinka magazynach. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 200 kg pociętego suszu.Mundurowi obliczyli, że wartość uszczuplenia akcyzy wyniosłaby ponad 225 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa.

Przedwczoraj (14.01) policjanci dokonali kolejnego zatrzymania. Tym razem mundurowi zabezpieczyli u 58 – letniego mieszkańca Szczecinka prawie 30 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz 350 paczek papierosów różnych marek. Mundurowi obliczyli, że w tym przypadku wartość uszczuplenia akcyzy wyniosłaby ponad 41 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa.
Wszystkie nielegalne wyroby zostały zabezpieczone i przekazane funkcjonariuszom Urzędu Celnego w Koszalinie, którzy dalej prowadzić będą czynności wobec 43-letniego mieszkańca Miastka i 58 - letniego. W obu przypadkach mężczyźni usłyszą zarzuty za które grozi im nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowe informacje

  • Przeczytaj jeszcze:
    Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto