Polityka Prywatności
ROZUMIEM

W drawskim Intermarche siłowali się na rękę

• Napisane przez  Mariusz Rufkiewicz

Stowarzyszenie Sportów Siłowych RUFIAN, prezes Intermarche w Drawsku Pomorskim Piotr Płażalski oraz OREW Gudowo byli organizatorami V Turnieju w siłowaniu na prawą rękę w kategorii open.
Turniej odbył się 17 czerwca na parkingu przy drawskim Intermarche. Zawody poprowadził Mariusz Rufkiewicz, który jednocześnie był konferansjerem całej imprezy. Nad sprawnym przebiegiem rywalizacji czuwali sędziowie i sztab techniczny ze Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian w osobach: Dorota Rufkiewicz, Karol Frąckowiak, Mateusz Rufkiewicz, Adam Jahn, Przemysław Kaźmierczak i Adam Bluj.
Udział w zawodach wzięło 8 zawodników z miejscowości: Drawsko Pom. Choszczno, Szczecinek, Poznań, Ostrowice, Zarańsko, Jankowo
Zawodnicy walczyli w systemie pucharowym do dwóch przegranych. Po prawie dwóch godzinach morderczych zmagań podium wywalczyli :

• I miejsce KACPER SINICA Z CHOSZCZNA ( obrońca tytułu z roku 2016 )
  • II miejsce KAROL FRĄCKOWIAK Z ZARAŃSKA ( członek S.S.S. RUFIAN )
  • III miejsce SERGIEJ KAKUŁA ( UKRAINA )

Z dofinansowania przez gminę Drawsko Pomorskie zadania publicznego pod nazwą Upowszechnianie Sportów Siłowych, zakupione zostały puchary dla zwycięzców. Dodatkowo zawodnicy , którzy stanęli na podium otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów, wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Waga płaczu I wyciskanie ketla dla publiczności
W konkursie dla publiczności w konkurencji " waga płaczu " wśród pań wygrała Katarzyna Dulak z Drawska Pomorskiego, która utrzymała ciężar 10 kg oburącz przed sobą na wyprostowanych rękach przez 57,09 sekund.
Wśród panów w konkurencji wyciskanie ketla ważącego 25 kg wygrał Karol Frąckowiak z Zarańska, który wycisnął ten ciężar 27 razy. Zwycięzcy konkurencji dla publiczności otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez prezesa Intermarche w Drawsku Pomorskim pana Piotra Płażalskiego
W trakcie V Turnieju w siłowaniu na prawą rękę w godzinach 11:00 – 15:55 przeprowadzona była loteria fantowa, z której dochód przeznaczony został dla dzieci z OREW Gudowo. Po godzinie 16:00 zostało przeprowadzone losowanie losów z loterii. Nagrody w losowaniu ufundowane zostały przez prezesa Intermarche.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie prezesowi Intermarche w Drawsku Pomorskim Piotrowi Płażalskiemu, Kamili Matysiak, Joannie Szewczyk Dyrektor Szkoły Podstawowej w Drawsku Pomorskim ,Tomaszowi Budzyńskiemu Dyrektorowi ZUK oraz pracownikom ZUK, Reginie Salwa, Jerzemu Sobczak z Paker World i Piotrowi Romanko.