Polityka Prywatności
ROZUMIEM

Złocienieccy fighterzy w międzynarodowcy zawodach Polish Fighter Kids

• Napisane przez  Wojciech Stawicki

W sobotę 22 kwietnia w Szczecinie odbyły się międzynarodowe zawody Polish Fighter Kids. W zawodach wzięło udział 250 zawodników z całej Polski oraz Niemiec.

Trzy osoby reprezentowały Złocieniecką Akademię Kick Boxingu, były to Nikola Bardabusz i Aleksandra Ignacak obie w kat. -60 i Maksymilian Kaźmierowicz kat -74. Cała trójka startowała w formule kick-light w kategorii wiekowej kadet starszy.

Do walki jako pierwsza wyszła Nikola Bardabusz, która pewnie pokonała zawodniczkę z Lemborka. Po ok 10 min. przerwie ponownie wyszła na mate tym razem na przeciw zawodniczki z Gorzowa Wielkopolskiego, której nie dała szans i tym samym zakwalifikowała się do finału.

Jako druga walczyła Aleksandra Ignacak, niestety tym razem zawodniczka ze Złocieńca uległa dużo mocniejszej zawodnicze z KTS-K GOSRiT Luzino. Ola szybko zapomniała o porażce z pierwszej walki i stanęła na mate aby walczyć o 3 miejsce. Tym razem to jej rękę uniósł sędzia po zakończeniu pojedynku.

W walce finałowej Nikola podobnie jak jej klubowa koleżanka uległa zawodnicze z  KTS-K GOSRiT Luzino. Warto wspomnieć że była to Zuzanna Kalbarczyk aktualna mistrzyni świata.

Ostatni na mate wyszedł Maks Kaźnierowicz, który stanął naprzeciwko podopiecznego Tomka Woźniaka z Wataha Łobez. Po 2 rundach ciężkiej walki Maks uplasował się na 2 miejscu w swojej kategorii.

Całą trójkę do zawodów przygotowywali Wojciech Stawicki oraz Ireneusz Czarnecki, a wyjazd nie odbyłby się gdyby nie dofinasowanie z budżetu Gminy Złocieniec.