Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców

• Napisane przez  Mateusz Owedyk, UKS Sportowiec

7 lutego w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Mielenku Drawskim odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców o mistrzostwo powiatu drawskiego. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Mielenku Drawskim oraz UKS „Sportowiec” Mielenko Drawskie.

Dziewczęta z Mielenka Drawskiego z kompletem trzech zwycięstw zajęły pierwsze miejsce w swojej kategorii. Dzięki temu awansowały do ćwierćfinału wojewódzkiego. Trzecie miejsce zajęły uczennice ze Szkoły Podstawowej w Drawsku Pomorskim.

W zmaganiach chłopców najlepszą drużyną okazała się SP nr 1 w Złocieńcu.  Uczniowie ze SP w  Mielenku Drawskim zajęli czwarte miejsce, natomiast chłopcy ze SP w Drawsku Pomorskim uplasowali się na piątej pozycji.

Komplet wyników w kategorii chłopców: SP Drawsko – SP Mielenko Dr. 2:7, SP Czaplinek – SP1 Złocieniec 2:2, SP Mielenko – SP Czaplinek 6:7, SP Kalisz – SP Drawsko 9:0, SP Czaplinek – SP Kalisz 1:7, SP Mielenko – SP1 Złocieniec 2:10, SP Kalisz – SP Złocieniec 1:4, SP Drawsko – SP Czaplinek 2:3, SP Drawsko – SP Złocieniec 1:7, SP Mielenko – SP Kalisz 1:7.

Komplet wyników w kategorii dziewcząt: SP Czaplinek – SP Mielenko Dr. 1:14, SP Drawsko– SP Kalisz 3:5, SP Czaplinek – SP Kalisz 4:7, SP Mielenko – SP Drawsko 8:3, SP Drawsko – SP Czaplinek 4:1, SP Kalisz – SP Mielenko 5:13.

• 5. SP Drawsko Pomorskie.

Dziewczęta z Mielenka Drawskiego i chłopcy ze Złocieńca będą reprezentować powiat drawski w ćwierćfinale wojewódzkim w Mini Piłce Ręcznej.Organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne. Najlepszą zawodniczką turnieju okazała się Julia Furman z SP Kalisz Pomorski, królową strzelców Kornelia Kmiecik z SP Mielenko Drawskie, natomiast najlepszą bramkarką Nikola Pietkiewicz z SP Drawsko Pomorskie. Jeżeli chodzi o wyróżnienia w kategorii chłopców to najlepszym zawodnikiem turnieju został Aleksander Nowak z SP Kalisz Pomorski, królem strzelców Jakub Krawczyk z SP1 Złocieniec, natomiast najlepszym bramkarzem Kordian Jaworski z SP1 Złocieniec.

Turniej odbył się dzięki finansowemu wsparciu sponsorów i rodziców zawodniczek UKS „Sportowiec” Mielenko Drawskie.