Najlepsi uczniowie w Szkole Podstawowej nr 1 w Złocieńcu

• Napisał

25 stycznia miało miejsce uroczyste podsumowanie osiągnięć uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu. W spotkaniu udział wzięli rodzice i uczniowie, którzy osiągnęli największe sukcesy w nauce, różnych konkursach i w sporcie. Uroczystość rozpoczął chór szkolny piosenką, która wprowadziła wszystkich w odświętny nastrój. Wspaniałymi aktorami okazali się uczniowie klasy II e, którzy zaprezentowali inscenizację pt. „Tak! On jest Królem”.   Program artystyczny przeplatany był piosenkami i wierszami.

W drugiej części programu była okazja na wyróżnienie najlepszych.

Najlepszą klasą w szkole została klasa V c zdobywając średnią  4,32. Najlepszą uczennicą w tej klasie ze średnią 5,91 jest Julia Szewczyk. Pozostałe klasy osiągnęły następujące wyniki:

• 6 d -4,22 prymusem klasy jest Aleksandra Kot  5,55

Najlepsi uczniowie klas V i VI za osiągnięcia w nauce, średnią 5, 2 i większą oraz najwyższe oceny z zachowania wypracowali sobie stypendium przyznawane przez Dyrektora Szkoły. Są to"

• I m Natalia Tobiasz(6a) w rzucie piłeczką palantową
  • II m Natalia Moczarska w skoku w dal(6d)
  • I miejsce finale Powiatowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych BiegachPrzełajowych:
  • Marika Chromińska, Angelika Krynicka, Aneta Urban, Natalia Tobiasz (kl.6a), Joanna Szachewicz, Natalia Moczarska, Małgorzata Zawojska (kl.6d), Martyna Sujecka, Paulina Szczurko (kl.5a), Nina Pietkiewicz, Hanna Krawecka(kl.4d)
  • II miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych:
  • Marika Chromińska, Paulina Szczurko, Nina Pietkiewicz, Martyna Sujecka ,Joanna Szachewicz, Angelika Krynicka, Aneta Urban, Natalia Moczarska, Małgorzata Zawojska, Natalia Tobiasz , Hanna Krawecka
  • Bieg na dystansie 1000m w ramach 38 Ogólnopolskiego Ćwierćmaratonu Polickiego
  1. 1m – Natalia Tobiasz (kl.6a), 5m – JoannaSzachewicz (kl.6d),
  2. 3m – Wiktor Liszko (kl.6a), 8m – Patryk Szachewicz(kl.5a)

Tradycją szkoły stały się tytuły Asa za najlepszy wynik w konkursach przedmiotowych organizowanych na koniec każdego semestru.

• Asem Ortografii kl. 4 jest Maria Jackiewicz 4b, 2 miejsce zajęła Karolina Grzesiuk 4d a na 3 miejscu jest Magdalena Miłaszewicz z 4b.
  • W klasach 5 Asem Ortografii została Julia Szewczyk 5c, 2 miejsce ma Iga Kowalska 5a, natomiast na 3 miejscu znalazł się Michał Roman 5c.
  • Asem Ortografii klas VI jest Aleksandra Kot 6d, 2 miejsce- Stefan Patrzyński 6d, 3miejsce Karolina Zybała 6c.
  • Tytuł Asa Historii klas IV uzyskała Magdalena Miłaszewicz 4b, 2 miejsce przypadło Natalii Przysiwek z klasy 4a, a 3 miejsce zajęła Zofia Tyma z klasy IV c.
  • W klasach V tytuł Asa Historii uzyskał Michał Roman  z klasy 5c, 2 miejsce uzyskała Julia Szewczyk  z 5c, 3 miejsce przypadło Marcelinie Luc z klasy 5b.
  • Asem Historii klas VI jest Kinga Byszewska z 6a, 2 miejsce zdobyła Aneta Urban również z klasy z 6a, 3 miejsce natomiast Martyna Walczak z klasy 6c.
  • Asem Przyrody klas IV jest Maria Jackiewicz z klasy 4b. Tuż za nią znalazła się Karolina Grzesiuk z 4d. 3miejsce zajęły Barbara Pokrzywnicka z klasy 4b i Stelmaczonek Zofia z klasy 4a.
  • Wśród klas V Asem Przyrody jest Julia Szewczyk i Michał Roman z klasy 5c, 2 miejsce zajęła Martyna Maciąg z klasy 5c, 3 miejsce zdobyła Julia Ptak również z klasy 5c.
  • W klasach IV tytuł Asa Matematyki uzyskała Barbara Pokrzywnicka z klasy 4 b, 2 miejsce zajął Krzysztof Żelazek z 4a. Na 3 miejscu znalazły się Magdalena Miłaszewicz z 4b i Zuzanna Dębowska z 4a.
  • Asem w klasach V został Michał Roman z klasy 5c. Na drugim miejscu znaleźli się uczniowie Julian Hazeński 5c, Martyna Sujecka 5a i Julia  Szewczyk 5c.Trzecie miejsce należy do Szymona Dąbrowskiego z klasy 5d.
  • Tytuł Asa Matematyki klas VI uzyskał Daniel Wiliński z 6d, przed Kingą Byszewską z klasy 6a na drugim miejscu i Bartoszem Osakiem z klasy 6d, który zajął 3 miejsce.

Uczniowie  „Jedynki” nie tylko dobrze liczą ale również dużo czytają.

• Asem czytelnictwa w tym semestrze została Karolina Grzesiuk z 4d. a w konkursie czytelniczym „Bajkolandia” I miejsce zajęła Magdalena Miłaszewicz z klasy 4b.
  • W przyswajaniu wiedzy z języka angielskiego tytuł Asa w klasach IV uzyskały Maria Jackiewicz z 4b i Karolina Grzesiuk z klasy 4d, przed Natalią Sokołowską i Natalią Pietruszką z klasy 4d z tej samej klasy.
  • Asem tego języka w klasach V jest Michał Roman z klasy 5c, a za nim znalazła się Marcelina Luc z 5b i Kacper Krynicki z 5a a tuż za nimi Martyna Sujecka z 5a.
  • Asem Języka Angielskiego klas VI jest  Piotr Padewski z 6b. 2 miejsce zajął Filip Kwiatkowski z 6a, natomiast 3 miejsce Stefan Patrzyński z 6d.

Spotkanie było również okazją by wręczyć inne nagrody.

• Laureatami eliminacji szkolnych Diecezjalnego Konkursu Religijnego klas IV – VI zostali : Zuzanna Dolata z klasy 6a, Martyna Fruzińska z klasy 6a i Natalia Kowalewska z 5b.

W Konkursie Języka Polskiego, organizowanym przez Kuratorium szkołę reprezentowali:

• Igor Stefaniak-Śmietanka kl. VId

Nagrodę za rozwiązanie zagadek i rebusów z gazetki szkolnej „Szkolne Newsy” otrzymali  Bartosz Ciepliński z 5d, Małgorzata Miłaszewicz z 6c  i Magdalena Miłaszewicz z 4b, natomiast  za rozwiązanie krzyżówki z gazetki sylwestrowej nagrodę otrzymała  Martyna Mączka z klasy 4b.

Dyplomem została wyróżniona klasa 6a za zajęcie I miejsca w Szkolnym Turnieju w „dwa ognie”.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 osiągają również bardzo wysokie wyniki w różnych dziedzinach sportu trenując dyscypliny, które rozwijają pod okiem swoich trenerów w klubach sportowych. W Uczniowskim Klubie Sportowym „Szkwał” mistrzowskie tytuły w regatach zdobywają Wiktor Disterhoft i Jakub Kusiak z klasy 5b. Aneta Urban z klasy 6a jest Mistrzynią Pomorza i Kujaw w Biegach na Orientację.  Jan Gertchen z tej samej klasy ma zaszczytne 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w karate w swojej kategorii wiekowej. Utytułowaną zawodniczką w tej dyscyplinie jest również Martyna Maciąg z 5c.

Bardzo dużym sukcesem uczennicy z klasy 5c Martyny Maciąg jest I miejsce w XI Zachodniopomorskim Festiwalu Kolęd , Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Ińsku, gdzie  jej młodsza koleżanka Zosia Tyma z klasy 4c wyśpiewała 3 miejsce. Martyna zajęła również III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Piosenka na dobre i na złe” w Szczecinie.

Wszyscy nagrodzeni uczniowie z rąk pani dyrektor Janiny Król i swoich nauczycieli odebrali dyplomy, gratulacje i życzenia wytrwałości w pracy w II semestrze, aby wyniki  były jeszcze lepsze, by nauka dawała wiele satysfakcji a nauczycielom zadowolenie, że mają tak wspaniałych uczniów.