MKS Drawa pokonuje Lecha Czaplinek w IV rundzie Pucharu Polski KOZP

• Napisane przez  FAN

Zwycięstwem 4:3 zakończyło się spotkanie w ramach IV rundy Pucharu Polski KOZP pomiędzy Drawą Drawsko Pomorskie i Lechem Czaplinek. Spotkanie rozgrywane w Czaplinku po regulaminowym czasie gry zakończyło się rezultatem 2:2. Drawszczanie o jedną bramkę lepsi okazali się w dogrywce.

Bardzo szybko na prowadzenie wyszli gospodarze. W 2 min spotkania bramkę z rzutu wolnego strzelił grający trener Lecha - Piotr Kibitlewski. Drawa popełniała proste błędy w defensywie, zawodnicy z Czaplinka stworzyli sobie kilka sytuacji do strzelenia bramki. Jednak dobrze w bramce Drawy spisywał się Robert Piłat a ofensywnym graczom Lecha brakowało skuteczności. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Druga połowa była zdecydowanie lepsza w wykonaniu zawodników z Drawska Pomorskiego. Od samego początku przejęli inicjatywę na boisku, dłużej potrafili utrzymać się przy piłce. Efektem tego była bramka strzelona przez Krzysztofa Komincza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Pomimo kilku kolejnych sytuacji  stworzonych przez Drawę, to gospodarze strzelili bramkę z rzutu karnego. Kiedy wydawało się, że Lech pokona Drawę to w doliczonym czasie gry piłkę przejął kapitan drawszczan Mateusz Owedyk, minął bramkarza gospodarzy i doprowadził do wyrównania. Po bramce sędzia zarządził dogrywkę.

Dodatkowe 30 min to zdecydowana przewaga zespołu z Drawska Pomorskiego. Już minutę po wznowieniu gry strzałem w okienko bramkarza Lecha pokonał Adrian Witkowski. Kilka minut później ten sam zawodnik dośrodkował w pole karne a pewnym strzałem Sebastian Tkacz podwyższył wynik spotkania. Kontaktową bramkę znów z rzutu wolnego strzelił dla gospodarzy Piotr Kibitlewski, jednak to drawszczanie kontrolowali przebieg spotkania i nie dali odebrać sobie zwycięstwa.

Tym samym MKS Drawa Drawsko Pomorskie awansowała do kolejnej rundy rozgrywek.