Wręczono stypendia w drawskich szkołach - galeria zdjęć
- Napisane przez Marcin Łukasz
W Gimnazjum w Drawsku Pomorskim odbyło się zakończenie roku dla uczniów klas trzecich. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu i przekazania sztandaru przez uczniów klas trzecich swoim młodszym kolegom i koleżankom. Absolwenci złożyli również ślubowanie.W uroczystości udział wziął Burmistrz Drawska Pomorskiego Zbigniew Ptak, Kierownik Referatu Spraw Społecznych Monika Chmielecka, Przewodnicząca Rady Rodziców Jolanta Piekarska, dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie. Podczas uroczystości Burmistrz Drawska Pomorskiego wręczył stypendia naukowe i sportowe. Łącznie dla uczniów klas trzecich przyznano 37 stypendiów naukowych oraz 15 stypendiów za szczególne osiągnięcia sportowe. Fundatorem tych nagród był Burmistrz Drawska Pomorskiego.
Absolwenci zostali również wyróżnieni za działalność w szkolnych kołach zainteresowań, zdobytych wyróżnieniach w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.
Poniżej lista uczniów klas III, którzy otrzymali stypendia naukowe i sportowe oraz relacja fotograficzna z uroczystości.
KLASY III
Stypendium naukowe I stopnia i nagrody książkowe otrzymują:
1. |
Kłysiak Karolina |
III b |
6,00 |
wzorowe |
2. |
Bobrowicz Agata |
III e |
5,73 |
wzorowe |
3. |
Bartnik Oliwia |
III a |
5,73 |
wzorowe |
4. |
Kucharska Urszula |
III e |
5,60 |
wzorowe |
5. |
Nowakowski Tomasz |
III e |
5,53 |
wzorowe |
6. |
Szyszczakiewicz Julia |
III a |
5,53 |
bardzo dobre |
Stypendium naukowe II s topnia
1. |
Piekarska Joanna |
III e |
5,40 |
wzorowe |
2. |
Jaworska Ewelina |
III e |
5,33 |
wzorowe |
3. |
Młyńska Michalina |
III e |
5,33 |
wzorowe |
4. |
Soroko Kacper |
III a |
5,33 |
wzorowe |
5. |
Kaczmarek Jakub |
III e |
5,27 |
wzorowe |
6. |
Łepek Jakub |
III a |
5,27 |
wzorowe |
7. |
Głogowski Adrian |
III e |
5,20 |
wzorowe |
8. |
Tateja Julia |
III c |
5,13 |
wzorowe |
9. |
Oborski Maciej |
III e |
5,13 |
wzorowe |
10. |
Chmielecka Martyna |
III a |
5,13 |
bardzo dobre |
11. |
Urbańska Aneta |
III e |
5,07 |
wzorowe |
12. |
Wiska Eliza |
III e |
5,00 |
bardzo dobre |
13 |
Papis Wiktor |
III a |
5,00 |
wzorowe |
Stypendium naukowe III stopnia otrzymują:
1. |
Dworkiewicz Wiktoria |
III c |
4,93 |
bardzo dobre |
2. |
Waszkiewicz Ewa |
III e |
4,93 |
wzorowe |
3. |
Ostrowska Dominika |
IIIb |
4,87 |
wzorowe |
4. |
Daciów Wiktoria |
III b |
4,80 |
wzorowe |
5. |
Zielińska Klaudia |
III d |
4,80 |
wzorowe |
6. |
Chrapek Magdalena |
III e |
4,80 |
bardzo dobre |
7. |
Żabka Hubert |
III e |
4,80 |
wzorowe |
8. |
Jagiełło Zuzanna |
III a |
4,80 |
bardzo dobre |
Uczniowie, którzy otrzymali stypendium za wysokie wyniki sportowe.
1. |
Hnatkowski Jakub |
III a |
2. |
Soroko Kacper |
III a |
3. |
Kaczmarek Sara |
III b |
4. |
Świercz Aleksandra |
III b |
5. |
Pawłowski Bartłomiej |
III c |
6. |
Rdzanek Maciej |
III c |
7. |
Dybowski Mateusz |
III e |
8. |
Kruk Radosław |
III e |
9. |
Nowakowski Tomasz |
III e |
10. |
Owczarek Tomasz |
III e |
11. |
Wiska Eliza |
III e |
12. |
Aleniak Bartłomiej |
III f |
13. |
Czekaj Paweł |
III f |
14. |
Stępień Karol |
III f |
15. |
Szadzek Agnieszka |
III h |
W Szkole Podstawowej w Drawsku Pomorskim odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów sportowych i naukowych dla najlepszych uczniów szkoły, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 4,75. Stypendia wręczył Burmistrz Drawska Pomorskiego oraz Panie Dyrektor Joanna Szewczyk i Lucyna Jabłońska.
Łącznie w Szkole Podstawowej w Drawsku Pomorskim przyznano 84 stypendia naukowe oraz 37 stypendiów sportowych. Podczas uroczystości wręczono również nagrody ufundowane dla uczniów przez szkolną radę rodziców.
Poniżej lista uczniów nagrodzonych oraz fotorelacja.
a) stypendium naukowe – I stopnia
Nazwisko i imię |
Klasa |
Średnia ocen |
Zachowanie |
Kwota zł |
Felińska Joanna |
IV B |
5,67 |
wzorowe |
200 |
Falkowska Izabela |
IV B |
5,50 |
wzorowe |
200 |
Klimczak Maciej |
IV D |
5,50 |
wzorowe |
200 |
Wasiuk Bartłomiej |
IV E |
5,50 |
bardzo dobre |
200 |
Marcinkowska Marika |
V B |
5,67 |
wzorowe |
200 |
Karpińska Joanna |
V B |
5,58 |
wzorowe |
200 |
Kruczyk Martyna Joanna |
V C |
5,67 |
bardzo dobre |
200 |
Chojnacka Aleksandra |
V D |
5,83 |
wzorowe |
200 |
Szymczak Hanna |
V D |
5,75 |
bardzo dobre |
200 |
Krasucka Elżbieta |
V D |
5,73 |
bardzo dobre |
200 |
Tadeusiak Wiktor |
V D |
5,58 |
bardzo dobre |
200 |
Szynkaruk Grzegorz |
VI A |
5,67 |
wzorowe |
200 |
Puzyrewski Mariusz |
VI D |
5,83 |
wzorowe |
200 |
Kałucka Gabriela |
VI D |
5,75 |
wzorowe |
200 |
Tkacz Dominik |
VI D |
5,67 |
wzorowe |
200 |
Ciećwierski Antoni |
VI D |
5,50 |
wzorowe |
200 |
Bołtacz Jakub |
VI E |
5,67 |
wzorowe |
200 |
Skórka Wiktoria |
VI E |
5,58 |
wzorowe |
200 |
Ostapowicz Kinga |
VI E |
5,58 |
wzorowe |
200 |
stypendium naukowe – II stopnia
Nazwisko i imię |
Klasa |
Średnia ocen |
Zachowanie |
Kwota zł |
Łatkowska Martyna |
IV A |
5,42 |
bardzo dobre |
130 |
Kurth Victoria |
IV A |
5,33 |
wzorowe |
130 |
Styburska Aleksandra |
IV A |
5,25 |
wzorowe |
130 |
Mogilewska Wiktoria |
IV A |
5,17 |
bardzo dobre |
130 |
Bilińska Julia |
IV A |
5,00 |
bardzo dobre |
130 |
Pietrasik Jakub |
IV A |
5,00 |
bardzo dobre |
130 |
Kaczmarek Maria |
IV A |
5,00 |
bardzo dobre |
130 |
Madera Tomasz |
IV A |
5,00 |
bardzo dobre |
130 |
Ciemska Patrycja |
IV B |
5,42 |
wzorowe |
130 |
Kozioł Wiktoria |
IV B |
5,25 |
wzorowe |
130 |
Moskal Kinga Helena |
IV C |
5,17 |
wzorowe |
130 |
Mroczek Jakub |
IV D |
5,00 |
bardzo dobre |
130 |
Wilczyński Mikołaj |
IV E |
5,25 |
bardzo dobre |
130 |
Nurczyńska Martyna |
IV E |
5,00 |
bardzo dobre |
130 |
Szmaglińska Emilia |
V A |
5,08 |
wzorowe |
130 |
Rehlis Julia |
VB |
5,33 |
wzorowe |
130 |
Bartnik Marcelina |
V B |
5,17 |
bardzo dobre |
130 |
Małocha Bartosz |
V B |
5,17 |
bardzo dobre |
130 |
Oziero Ignacy |
V B |
5,17 |
wzorowe |
130 |
Walkowiak Julia |
V B |
5,17 |
wzorowe |
130 |
Kiszko Szymon |
V B |
5,00 |
bardzo dobre |
130 |
Kamińska Wiktoria |
V C |
5,00 |
bardzo dobre |
130 |
Papis Julia |
V C |
5,00 |
bardzo dobre |
130 |
Szczepański Michał Gabriel |
V D |
5,08 |
bardzo dobre |
130 |
Tumasz Aleksandra Regina |
V D |
5,08 |
bardzo dobre |
130 |
Starzyk Wiktoria |
VI A |
5,42 |
wzorowe |
130 |
Zdyr Patrycja |
VI A |
5,42 |
bardzo dobre |
130 |
Gloc Aleksandra |
VI C |
5,17 |
bardzo dobre |
130 |
Malinowska Oliwia |
VI C |
5,17 |
wzorowe |
130 |
Szymczak Maciej |
VI D |
5,42 |
bardzo dobre |
130 |
Otłowska Maria |
VI D |
5,08 |
bardzo dobre |
130 |
Jonak Kacper |
VI E |
5,33 |
bardzo dobre |
130 |
Kamińska Aleksandra |
VI E |
5,25 |
bardzo dobre |
130 |
Jasyk Oliwia |
VI E |
5,17 |
bardzo dobre |
130 |
Kiszkielewicz Julia |
VI E |
5,00 |
wzorowe |
130 |
Ryndzionek Marcin |
VI E |
5,00 |
bardzo dobre |
130 |
Gutowicz Aleksandra |
VI F |
5,17 |
bardzo dobre |
130 |
stypendium naukowe – III stopnia
Nazwisko i imię |
Klasa |
Średnia ocen |
Zachowanie |
Kwota zł |
Frutczak Zuzanna |
IV A |
4,92 |
bardzo dobre |
100 |
Sadowska Zuzanna |
IV A |
4,92 |
bardzo dobre |
100 |
Miedziuto Julia |
IV A |
4,83 |
bardzo dobre |
100 |
Lisowska Marcelina |
IV A |
4,75 |
bardzo dobre |
100 |
Papis Amelia |
IV A |
4,75 |
wzorowe |
100 |
Hrynkiewicz Hubert Kacper |
IV D |
4,83 |
bardzo dobre |
100 |
Rdzanek Katarzyna Milena |
IV D |
4,75 |
bardzo dobre |
100 |
Szczygielski Kacper Michał |
IV D |
4,75 |
bardzo dobre |
100 |
Kacprowicz Aleksandra |
IV E |
4,92 |
bardzo dobre |
100 |
Sulima Julia |
IV E |
4,83 |
bardzo dobre |
100 |
Danielewicz Nikola |
IV E |
4,75 |
bardzo dobre |
100 |
Mazur Weronika |
V A |
4,83 |
bardzo dobre |
100 |
Pietkiewicz Nikola |
V A |
4,75 |
bardzo dobre |
100 |
Rećko Karolina |
V B |
4,75 |
bardzo dobre |
100 |
Kasicka Gabriela Marta |
V D |
4,92 |
bardzo dobre |
100 |
Leszczyszyn Oliwia |
V D |
4,92 |
bardzo dobre |
100 |
Stanicka Wiktoria |
V D |
4,92 |
bardzo dobre |
100 |
Ładna Klaudia Zuzanna |
V D |
4,83 |
bardzo dobre |
100 |
Biłas Angelika |
VI A |
4,92 |
bardzo dobre |
100 |
Hofman Nikola |
VI A |
4,92 |
wzorowe |
100 |
Fabich Weronika |
VI D |
4,75 |
bardzo dobre |
100 |
Starzyk Konrad |
VI E |
4,92 |
bardzo dobre |
100 |
Chęś Aleksander |
VI E |
4,83 |
bardzo dobre |
100 |
Markowska Gabriela |
VI F |
4,92 |
bardzo dobre |
100 |
Szmagaj Milena |
VI F |
4,92 |
bardzo dobre |
100 |
Kozieł Aleksandra |
VI F |
4,83 |
wzorowe |
100 |
Noga Julia |
VI F |
4,83 |
bardzo dobre |
100 |
Iwan Marcelina |
VI F |
4,75 |
bardzo dobre |
100 |
b) stypendium sportowe
Nazwisko i imię ucznia |
Klasa |
Średnia ocen |
Zachowanie |
Osiągnięcia sportowe |
Kwota zł |
Radysz Kacper |
IV B |
4,75 |
dobre |
II miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Mini Mundial Szczecin V – VIII miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” |
70 |
Kaźmierowicz Oskar |
IV B |
4,42 |
dobre |
udział w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Mini Mundial Szczecin V – VIII miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” |
70 |
Śliwka Adam |
IV B |
4,67 |
dobre |
II miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Mini Mundial Szczecin IV miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” |
70 |
Szczygielski Kacper Michał |
IV D |
4,75 |
bardzo dobre |
II miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Mini Mundial Szczecin V – VIII miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” |
50 |
Mroczek Jakub |
IV D |
5,00 |
bardzo dobre |
Udział w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Mini Mundial Szczecin |
50 |
Dulak Michał |
IV D |
4,25 |
bardzo dobre |
Udział w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Mini Mundial Szczecin |
70 |
Dębowski Jakub |
IV D |
4,58 |
dobre |
III miejsce w Turnieju Ju Jitsu NE-Waza dla Dzieci i Młodzieży w Szczecinie |
70 |
Adamczyk Hubert |
IV E |
3,92 |
dobre |
Udział w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Mini Mundial Szczecin |
70 |
Dudzik Hubert |
IV E |
3,75 |
dobre |
II miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Mini Mundial Szczecin |
70 |
Adamczyk Filip |
IV E |
4,50 |
dobre |
II miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Mini Mundial Szczecin |
70 |
Wróbel Kornelia |
IV E |
3,25 |
dobre |
II miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Mini Mundial Szczecin V – VIII miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” |
70 |
Mokrzycki Michał |
V A |
3,67 |
bardzo dobre |
III miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Mini Mundial Szczecin V – VIII miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” |
70 |
Mularczyk Oliwia |
V A |
4,08 |
dobre |
V – VIII miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” |
70 |
Pietkiewicz Nikola
|
V A |
4,75 |
bardzo dobre |
V – VIII miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” |
50 |
Marcinkowska Marika |
V B |
5,67 |
wzorowe |
V – VIII miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” |
50 |
Karpińska Joanna |
V B |
5,58 |
wzorowe |
V – VIII miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” |
50 |
Godlewska Zuzanna |
V B |
4,42 |
dobre |
V – VIII miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” |
70 |
Skwirowski Szymon |
V B |
3,42 |
dobre |
V – VIII miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” III miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Mini Mundial Szczecin |
70 |
Oziero Ignacy |
V B |
5,17 |
wzorowe |
VII miejsce w Finale Wojewódzkim Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego Chłopców |
50 |
Jakubowska Martyna |
V B |
3,25 |
bardzo dobre |
III miejsce w Finale Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży w Karate Kyokushin w kategorii Kata dziewcząt 12 lat III miejsce w II.Międzynarodowym Pucharze Pomorza Dzieci i Młodzieży w Kyokushin Karate w kategorii kumite dziewcząt 12-13 lat III miejsce w II.Międzynarodowym Pucharze Pomorza Dzieci i Młodzieży w Kyokushin Karate w kategorii kata dziewcząt 12 lat
|
70 |
Doleżan Tomasz |
V D |
4,58 |
dobre |
V – VIII miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” III miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Mini Mundial Szczecin |
70 |
Szczepański Michał |
V D |
5,08 |
bardzo dobre |
V – VIII miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” III miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Mini Mundial Szczecin |
50 |
Kiełbowicz Jakub |
V D |
3,92 |
dobre |
V – VIII miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” III miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Mini Mundial Szczecin |
70 |
Gołyński Krzysztof |
V D |
3,50 |
dobre |
V – VIII miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” III miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Mini Mundial Szczecin |
70 |
Tadeusiak Wiktor |
V D |
5,58 |
bardzo dobre |
V – VIII miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” |
50 |
Ładna Klaudia |
V D |
4,92 |
bardzo dobre |
V – VIII miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” III miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Mini Mundial Szczecin |
50 |
Krasucka Elżbieta |
V D |
5,73 |
bardzo dobre |
V – VIII miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” III miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Mini Mundial Szczecin |
50 |
Zdyr Patrycja |
VI A |
5,42 |
bardzo dobre |
II miejsce w kat. kata synchr. 12-13 lat w Finałach Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży Złocieniec III miejsce w kat. kumite 12-13 lat w Finałach Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży Złocieniec II miejsce w kat. kata 13 lat – II Międzynarodowy Puchar Pomorza Dzieci i Młodzieży Drawsko Pom. II miejsce w kat. kumite 12-13 lat – II Międzynarodowy Puchar Pomorza Dzieci i Młodzieży Drawsko Pom. |
50 |
Gloc Aleksandra |
VI C |
5,17 |
bardzo dobre |
II miejsce w kat. kata synchr. 12-13 lat w Finałach Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży Złocieniec II miejsce w kat. kumite 12-13 lat w Finałach Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży Złocieniec II miejsce w kat. kata 11-12 lat – II Międzynarodowy Puchar Pomorza Dzieci i Młodzieży Drawsko Pom. |
50 |
Tkacz Dominik |
VI D |
5,67 |
wzorowe |
I miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Mini Mundial Szczecin |
50 |
Milczarek Kamila |
VI D |
4,25 |
bardzo dobre |
I miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Mini Mundial Szczecin |
70 |
Skórka Wiktoria |
VI E |
5,58 |
wzorowe |
I miejsce w kat. kata w Finałach Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży Złocieniec I miejsce w kat. kumite w Finałach Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży Złocieniec II miejsce w kat. kata 13 lat – II Międzynarodowy Puchar Pomorza Dzieci i Młodzieży Drawsko Pom. II miejsce w kat. kumite 12-13 lat – II Międzynarodowy Puchar Pomorza Dzieci i Młodzieży Drawsko Pom. I miejsce kumite – II Międzynarodowy Puchar Pomorza Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin I miejsce kata synchroniczne – II Międzynarodowy Puchar Pomorza Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin |
50 |
Holewski Maciej |
VI E |
4,67 |
dobre |
Udział w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Mini Mundial Szczecin |
70 |
Wilczyński Marcel |
VI E |
4,67 |
dobre |
Udział w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Mini Mundial Szczecin |
70 |
Świtecki Igor |
VI E |
4,75 |
dobre |
Udział w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Mini Mundial Szczecin |
70 |
Markowska Gabriela |
VI F |
4,92 |
bardzo dobre |
I miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Mini Mundial Szczecin |
50 |
Śliwka Łukasz |
VI F |
4,50 |
dobre |
I miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej Mini Mundial Szczecin |
70 |