Repertuar Kina "DRAWA"

Alicja w krainie muzycznej magii - spektakl


„ALICJA W KRAINIE MUZYCZNEJ MAGII”

Multimedialny spektakl muzyczny dla dzieci (6-12 lat) „Alicja w krainie muzycznej magii” to muzyka, magia, intryga, dynamiczna akcja i dobry humor. Akcja spektaklu rozgrywa się dwutorowo: na scenie i równolegle na kinowym ekranie. Będzie to w połowie film, a w połowie tradycyjna sztuka teatralna. Publiczność pozna niezwykle barwnych bohaterów. Na ekranie pojawią się m.in.: Skrzypek na dachu (Zbigniew Wodecki) i dobra wróżka Polihymnia (Małgorzata Ostrowska), na scenie zawita Królik Raper, Kapelusznik Jazzman, księżna Atonalia, komputerowy Wirus, pełen złych zamiarów intrygant Tryton oraz tytułowa Alicja. Widowisko przepełnione jest muzyką i humorem. Spektakl ma także walor edukacyjny. Podróżując po Królestwie Muzycznej Magii główna bohaterka poznaje style i gatunki muzyczne.Scenariusz, reżyseria, muzyka, kierownictwo artystyczne: Mikołaj Blajda, produkcja:Sylwia Lorens.

Występują:

Sylwia Lorens - Atonalia

Kajetan Wolniewicz - Tryton

Piotr Franasowicz - Królik Raper

Maria Hajto/Hania Malinowska - Alicja

Leszek Hefi Wiśniowski - Kapelusznik Jazzman

ponadto w rolach ekranowych m.in Małgorzata Ostrowska i Zbigniew Wodecki

scenariusz/muzyka/reżyseria: Mikołaj Blajda


Milczenie


XVII wiek. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem. Misjonarze poszukują swojego nauczyciela – słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą, na najcięższą próbę.

Wiek odbiorcy: 15+
Gatunek: Dramat historyczny

Produkcja: Japonia, Meksyk, USA, Włochy, Tajwan
Premiera: 17 lutego 2017 (Polska), 29 listopada 2016 (świat) 
Czas trwania: 2:41
Wersja: 2D, Napisy


Stacyjka Zdrój - spektakl


„Stacyjka Zdrój” to sentymentalna wycieczka po twórczości Kabaretu Starszych Panów. Tytułowa stacyjka jest miejscem, które leży na granicy dwóch światów. Przybywają na nią podróżni – osobliwe indywidua - by wspominać dawne miłości i tęsknoty oraz by podjąć decyzję, co do celu dalszej podróży. Pomaga im w tym postać medium – w tej roli Andrzej Poniedzielski. W spektaklu można usłyszeć m. in. piosenki: „Addio pomidory”, „Ty nie odmawiaj mi”, „Tanie dranie”, czy „Upiorny twist”. Spektakl zdobył dwie nagrody Bursztynowego Pierścienia: za reżyserię (Adam Opatowicz i Andrzej Poniedzielski) oraz dla najlepszego aktora (Olga Adamska w roli Hrabiny Hrrr).


Logan: Wolverine


Zmęczony życiem Wolverine czuje się zagubiony w świecie, w którym zdziesiątkowani mutanci X-Men żyją na marginesie społeczności ludzkiej. Jego mentor Charles Xavier (Patrick Stewart - seria "Star Trek"), znany jako Profesor X, przekonuje go, by wziął udział w ostatniej misji, w której stawką jest życie młodej dziewczyny, jedynej nadziei rasy mutantów.

Wiek odbiorcy: 15+
Gatunek: Akcja, Sci-Fi

Produkcja: USA
Premiera: 3 marca 2017 (Polska), 17 lutego 2017 (świat) 
Czas trwania: 2:15
Wersja: 2D, Napisy


Był sobie pies


Najlepszym przyjacielem człowieka jest pies, to fakt. A kto jest najlepszym przyjacielem psa? Bailey, czworonożny bohater tej opowieści nie ma wątpliwości: jego psie życie ma sens tylko u boku pewnego chłopca o imieniu Ethan. Gdy obaj są szczeniakami, wszystko sprowadza się do zabawy. Gdy dorastają, Ethan zamiast za piłką ugania się za dziewczynami, czasem wdaje się w bójkę – wtedy trzeba gryźć wroga w kostkę, a gdy zbije szybę sąsiadów, ktoś musi wziąć winę na siebie. Bailey jest więc szczęśliwy, bo jak każdy pies chce czuć się w życiu potrzebny. Nadchodzi jednak moment, w którym drogi przyjaciół się rozchodzą, a życie Ethana przestaje rozpieszczać. Wtedy Bailey musi wykazać się nad-psią siłą, by odnaleźć przyjaciela i podać mu pomocną łapę

Wiek odbiorcy: b/o
Gatunek: Familijny, Komedia

Produkcja: USA
Premiera: 17 lutego 2017 (Polska), 26 stycznia 2016 (świat) 
Czas trwania: 2:00
Wersja: 2D, Dubbing


Jackie


Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jej intuicja i smak w kwestiach mody, sztuki i wystroju wnętrz są powszechnie podziwiane. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładany świat Pierwszej Damy rozsypuje się na kawałki. Podczas wyborczej podróży do Dallas, ginie John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline, na pokładzie Air Force One, powraca do Waszyngtonu. Mierząc się z tragedią, postanawia kontynuować dzieło męża. W ciągu kilku dni nie tylko dopisze triumfalny koniec do mitu JFK, ale też ugruntuje legendę, której na imię... Jackie.

Wiek odbiorcy: 15+
Gatunek: Biograficzny, Dramat

Produkcja:Francja, USA, Chile
Premiera: 3 lutego 2017 (Polska), 7 września 2017 (świat)
Czas trwania: 1:35
Wersja: 2D, Napisy

 


Porady na zdrady


Zdradzona w dniu ślubu Kalina (Magdalena Lamparska) i porzucona przez chłopaka Fretka (Anna Dereszowska), rozkręcają nietypowy biznes, który raz na zawsze ma rozwiązać problemy z męską wiernością. Postanawiają pomagać kobietom i na zlecenie testować lojalność ich partnerów. Wszystko idzie dobrze do chwili, gdy Kalina ma uwieść Macieja (Mikołaj Roznerski) – coacha i specjalistę do spraw damsko-męskich. Jego żona Beata (Weronika Rosati) podejrzewa go o zdradę i chce mieć na to niezbite dowody. Kalina doceniając klasę "przeciwnika", bierze się do pracy ze zdwojoną energią. Jednak tym razem cały plan bierze w łeb. Maciej nie jest jak inni mężczyźni, których z łatwością udało się przyłapać na zdradzie. Serce dziewczyny – mimo podjętych postanowień – znów zaczyna bić mocniej, a wielka miłość to tylko kwestia czasu…

Wiek odbiorcy: 15+
Gatunek: Komedia rom.

Produkcja: Polska
Premiera: 24 lutego 2017 (Polska), 24 lutego 2016 (świat) 
Czas trwania: 1:35
Wersja: 2D, PL


Ostatni smok świata


Syn bohaterskiego Tannera, mały Niki, postanawia iść w ślady ojca i zostać pogromcą smoków. Na przekór zakazom taty opuszcza rodzinną wioskę i wyrusza na poszukiwanie przygód. W trakcie niezwykłej podróży, wiodącej ze świata ludzi przez krainę magii, spotka nowych przyjaciół – czarującego (dosłownie i w przenośni!) nietoperza Ediego i Peszka – dzieciaka, który wszystkim dookoła przynosi… pecha. Razem będą musieli stawić czoła ostatniemu smokowi świata. Oraz pokrzyżować plany paskudnej wiedźmy z bagien, planującej wykorzystać smoczą magię do niecnych celów. Wspólnie Niki, Edi i Peszek udowodnią, że nie ma takiej złej mocy, której nie może pokonać prawdziwa przyjaźń.

Wiek odbiorcy: b/o
Gatunek: Animacja, Familijny, Przygodowy

Produkcja: Ukraina
Premiera: 27 stycznia 2017 (Polska), 13 październik 2016 (świat) 
Czas trwania: 1:25
Wersja: 2D, Dubbing


Halina Frąckowiak - koncert


Serdecznie zapraszamy na koncert z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu Haliny Frąckowiak.


Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej


Michalina Wisłocka napisała książkę, która zmieniła wszystko. Ale zanim "Sztuka kochania" podbiła rodzimy rynek księgarski i zrewolucjonizowała seksualność PRL-u, jej autorka musiała przejść długą drogę. Słynna ginekolog poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości i przepychanki z bezduszną cenzurą. Opowieść o powstaniu "Sztuki kochania" Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w wersji PRL.

Wiek odbiorcy: 15+
Gatunek: Biograficzny, Dramat

Produkcja: Polska
Premiera: 27 stycznia 2017 (Polska), 21 stycznia 2017 (świat) 
Czas trwania: 1:57
Wersja: 2D, PL

 


Konwój


Kierujący aresztem śledczym dyrektor Nowacki (Janusz Gajos) odnajduje ukrywającego się przed światem sierżanta Zawadę (Robert Więckiewicz). Doświadczony funkcjonariusz wraca do gry i dostaje nowe zadanie – zostaje dowódcą konwoju, który ma przetransportować bardzo niebezpiecznego więźnia do szpitala psychiatrycznego. Członkowie jego ekipy to ludzie ze skomplikowaną przeszłością. Wśród nich jest także pełen ideałów Feliks (Tomasz Ziętek), prywatnie mąż córki Nowackiego (Agnieszka Żulewska), który nigdy nie powinien był znaleźć się w więźniarce. Dyrektor więzienia utraciwszy kontrolę nad konwojem, rusza w pościg, by naprawić, a może ukryć niewygodną dla niego prawdę. Powoli wychodzi na jaw prawdziwy cel konwoju. Między mężczyznami narastają konflikty i rośnie napięcie, z każdą minutą następują nieoczekiwane zwroty akcji. Od tej pory sprawiedliwość może być wymierzona na własną rękę.

Wiek odbiorcy: 15+
Gatunek: Thriller

Produkcja: Polska
Premiera: 13 stycznia 2017 (Polska), 9 stycznia 2017 (świat)
Czas trwania: 1:32
Wersja: 2D, PL


Lion. Droga do domu


Film został zainspirowany prawdziwą historią o nadzwyczajnej odwadze i wielkiej sile miłości. Pięcioletni chłopiec gubi się na ulicach Kalkuty, tysiące kilometrów od domu. Napotkanym ludziom nie jest w stanie powiedzieć o sobie wiele. Nie zna nazwiska ani adresu rodziny. Zdany wyłącznie na siebie, musi stawić czoła zagrożeniom czekającym na ulicach wielomilionowego miasta. W najmniej oczekiwanym momencie jego los odmienia para Australijczyków. 25 lat później, już jako mężczyzna, wyrusza na poszukiwanie utraconego domu i rodziny.

 


Przebój sezonu - spektakl


Daniel Wielorak to uwielbiany aktor-celebryta, znany powszechnie z telewizyjnych reklam. Zarabia ogromne pieniądze, jest oczkiem w głowie pism plotkarskich, prowadzi wystawny dom. Ma piękną, efektowną żonę, bardzo przytomnego impresaria i uległą asystentkę-sekretarkę. I chociaż żona romansuje z jego impresariem, który w dodatku oszukuje go w rozliczeniach, a asystentka z trudem znosi nieustanne do niej zaloty Mistrza, to jego życie wydaje się bajką...do pewnego dnia, gdy przypadkowo do jego willi trafia uciekinier z pobliskiego więzienia. Niejaki Stasiek, niczym nie wyróżniający się gość, oprócz tego, że jest łudząco podobny do słynnego Daniela Wieloraka. Nie jest to żaden groźny przestępca - to tylko wielokrotny bigamista. Ale w gruncie rzeczy nieporadny życiowo pechowiec. Trafia w ręce (i nie tylko) asystentki Wieloraka - Doroty, która ulega wdziękowi Staśka i wymyśla niezwykły plan, w który nieświadomie wciąga resztę domowników, a nawet samego Mistrza.

To komedia o tym, że jednego dnia możesz być na szczycie, ale już następnego będziesz na dnie. I nawet nie spodziewasz się, że ktoś przypadkowy obok będzie spijał nektary Twojej kariery.

To przedstawienie o tym, że nic nie możesz wiedzieć o swojej przyszłości.

Życie wymyśla najdziwniejsze rozwiązania.

Nawet się nie spodziewasz... JAKIE!!!!

PRODUCENT:
LESZEK KWIATKOWSKI

REŻYSERIA:
KRZYSZTOF JAROSZYŃSKI

SCENOGRAFIA:
MAŁGORZATA FILIPIAK KWIATKOWSKA

KOSTIUMY:
BARBARA CZERWIŃSKA CAKPO

REŻYSERIA DŹWIĘKU I ŚWIATŁA:
ANDRZEJ WYREMBSKI


Manchester by the Sea


Po śmierci Joe'go (Kyle Chandler), starszego brata, Lee Chandler (Casey Affleck), zaszokowany wiadomością, że brat powierzył mu opiekę nad swoim synem Patrickiem (Lucas Hedges), wraca w rodzinne okolice. Lee rzuca wszystko i przenosi się do Manchester-by-the-Sea, zmuszony zmierzyć się z wydarzeniami przeszłości, które sprawiły, że rozstał się z żoną – Randi (Michelle Williams) i opuścił miasteczko, w którym wyrastał.

Wiek odbiorcy: 15+
Gatunek: Dramat

Produkcja: USA
Premiera: 20 stycznia 2017 (Polska), 23 stycznia 2016 (świat)
Czas trwania: 2:15
Wersja: 2D, Napisy


Ciemniejsza strona Greya


Druga część ekranizacji światowego bestselleru - trylogii autorstwa E.L. James. Przy takich emocjach rozstanie musiało nastąpić, przy takiej namiętności mogło być tylko chwilowe. Skomplikowany miłosny związek Christiana i Any przechodzi w kolejną fazę. On proponuje, że zrezygnują z układu dominujący-poddana, ona uczy się życia w luksusie i miłości. On próbuje zrezygnować z manii kontrolowania, ona stara się mu w tym pomóc. Niespodziewanie na drodze ich szczęścia staje poprzednia miłość Christiana...

Wiek odbiorcy: 15+
Gatunek: Melodramat

Produkcja: USA
Premiera: 10 lutego 2017 (Polska), 8 lutego 2017 (świat)
Czas trwania: 2:01
Wersja: 2D, Napisy


LEGO® BATMAN: FILM 3D


Batman, Robin i Joker w kontynuacji przebojowego animowanego hitu "LEGO: Przygoda"! Tym razem złożony z klocków LEGO Mroczny Rycerz z Gotham musi obronić swoje miasto przed zakusami nikczemnego Jokera. Na szczęście ma sprzymierzeńców w postaci sieroty Robina, córki komisarza Gordona - Barbary oraz wiernego kamerdynera Alfreda.

Wiek odbiorcy: b/o
Gatunek: Animacja, Komedia, Przygodowy

Produkcja: Dania, USA
Premiera: 9 lutego 2017 (Polska), 8 lutego 2017 (świat) 
Czas trwania: 1:45
Wersja: 3D, Dubbing


LEGO® BATMAN: FILM 2D


Batman, Robin i Joker w kontynuacji przebojowego animowanego hitu "LEGO: Przygoda"! Tym razem złożony z klocków LEGO Mroczny Rycerz z Gotham musi obronić swoje miasto przed zakusami nikczemnego Jokera. Na szczęście ma sprzymierzeńców w postaci sieroty Robina, córki komisarza Gordona - Barbary oraz wiernego kamerdynera Alfreda.

Wiek odbiorcy: b/o
Gatunek: Animacja, Komedia, Przygodowy

Produkcja: Dania, USA
Premiera: 9 lutego 2017 (Polska), 8 lutego 2017 (świat) 
Czas trwania: 1:45
Wersja: 2D, Dubbing


Moje konto

Polecane

Wiadomości

Styl życia

Więcej